İzmir'den aday adayıydı, partisinden istifa etti

24 Haziran seçimleri sonrası o isim kurucusu olduğu partisinden istifa etti.

POLİTİKA 06.08.2018, 11:56 06.08.2018, 12:09
İzmir'den aday adayıydı, partisinden istifa etti

İZ GAZETE - Parti'de kurucu üyeler Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu istifa etti. Halaçoğlu 24 Haziran seçimlerinde İzmir'den milletvekili aday adaylığı dosyası almış ancak parti Halaçoğlu'nu İzmir'den aday göstermemişti.

MHP'DEN DE İSTİFA ETMİŞTİ

MHP'den istifa ederek, İYİ Parti'nin kuruluşundan itibaren Genel Başkan Meral Akşener'in yanında olan Halaçoğlu, 26. Dönem’de İyi Parti'nin Meclis'teki 5 milletvekilinden biriydi. Halaçoğlu, 24 Haziran'da yapılan seçimde partisinin listesinde milletvekili adayı olarak yer alamamıştı. Halaçoğlu ile birlikte İYİ Parti Kurucu Üyesi Nevzat Bor, Kurucu Üye Özcan Yeniçeri de istifa ettiklerini açıkladı.

Ortak basın toplantısında konuşan Halaçoğlu, “Sergilenen tavırlar Kurultay’da bir şekilde değişimin olmayacağını göstermektedir. Ben veya bir kişi üzerine oturan bir siyasi harekete karşı verdiğimiz mücadelenin aynının tekrarlandığını görmek bizi son derece üzmüştür. Bu sebeple böyle bir siyasi anlayış içinde olumlu bir sonuca ulaşmanın mümkün olmayacağına karar vermiş bulunuyoruz ve gerek partideki tüm görevlerimizden, gerekse İyi Parti’den istifa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
14°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?