İYİ Parti'de kurultay heyecanı! Kırkpınar'dan mesaj, İzmir'den kimler oy kullanacak?

İzmir’den 78 ismin oy kullanacağı İYİ Parti 2’nci Olağan Kurultay’ına yönelik değerlendirmede bulunan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar, “Şu anda Genel Başkanımız partimizin lideri olmasının yanında Türkiye’nin de umudu… Bu, ikinci olağan kurultayımız. Ben inanıyorum ki üçüncü olağan kurultayımıza Millet İttifakı’nın iktidarının ortağı olarak gireceğiz” dedi.

POLİTİKA 19.09.2020, 10:01 19.09.2020, 21:07
İYİ Parti'de kurultay heyecanı! Kırkpınar'dan mesaj, İzmir'den kimler oy kullanacak?

Gizem TABAN/İZGAZETE- İYİ Parti’nin 2’nci Olağan Kurultayı ‘Millet Bizi Çağırıyor’ sloganıyla 20 Eylül Pazar Günü Ankara Altınpark’ta gerçekleşecek.

Pandemi koşulları nedeniyle açık havada ve seyircisiz olarak yapılacak kurultayda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tek aday olması bekleniyor.

Çarşaf liste yönteminin uygulanacağı kurultayda 50 kişilik Genel İdare Kurulu (GİK) ve 11 kişilik Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri de seçilecek.

İZMİR’DEN 78 İSİM OY KULLANACAK

İzmir’den, üst kurul delegesi olan 76 ismin yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu ile İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray olmak üzere toplamda 78 kişi kurultayda oy kullanacak.

O İSİMLER ADAY

İzmir’den ayrıca GİK’e; İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, GİK Üyesi Cem Özdemir, İYİ Parti İzmir Gençlik Kolları eski Başkanı Orçun Çeken, İYİ Parti İzmir Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı Furkan Tuna aday oldu. 

KIRKPINAR’DAN ÜÇÜNCÜ KURULTAY İÇİN ‘İKTİDAR ORTAĞI’ MESAJI

Kurultaya ilişkin İzgazete’ye değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, “Partimiz 3 yıla yaklaştı. Şu anda Genel Başkanımız partimizin lideri olmasının yanında Türkiye’nin de umudu… Bu, ikinci olağan kurultayımız. Ben inanıyorum ki üçüncü olağan kurultayımıza Millet İttifakı’nın iktidarının ortağı olarak gireceğiz. Bu kadar geniş kitlelerin umudunu bağladığı Genel Başkanımızın en yüksek oyla, güçlü bir Genel İdare Kurulu ile seçilmesi için tüm delegeler pür dikkat Genel Başkanımıza bakıyoruz. Biz İzmir Teşkilatı olarak mevcut Genel İdare Kurulu’nun devam edeceği kanaatindeyiz” dedi.

Kurultayda Dervişoğlu ve Çıray’ın yanı sıra İzmir’den oy kullanacak üst kurul delegeleri ise şöyle:

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
23°
az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?