İYİ Parti'de kayyum krizi: Burada 'İYİ' niyet görmüyorum

İYİ Parti İzmir İl başkanı Hüsmen Kırkpınar, Menemen Belediyesi'nin CHP’li başkanı Serdar Aksoy’un, başkan yardımcısı olarak İYİ Parti’li meclis üyesini ataması ve parti içindeki 'kayyum krizi' ortaya çıkaranlar hakkında gazetemize konuştu.

POLİTİKA 19.09.2019, 10:10 19.09.2019, 11:31
İYİ Parti'de kayyum krizi: Burada 'İYİ' niyet görmüyorum

YAĞIZ BARUT/ İZ GAZETE- İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Menemen Belediye Başkanı CHP’li Serdar Aksoy’un İYİ Partili Halil Akbulut’u başkan yardımcısı ataması hakkında konuştu. Akbulut’un İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Meclis Üyeliği yapan çok kıymetli ve deneyimli bir kişi olduğunu söyleyen Kırkpınar, “Menemen’deki yönetime başarılar diliyorum. İttifakın bir ruhu vardır o ruhu kaybetmemek gerektiğini düşünüyorum. İnşallah İYİ Parti-CHP yolculuğu devam edecektir. Menemen’de başlayan süreç örnek olacaktır. Yerel seçimlerde yarıştığımız yerler, destek aldığımız ve destek verdiğimiz yerler vardı. İki parti çok güzel demokratik bir örnek verdik. İzmir’de güzel şeyler olacak.” dedi.

‘NEYİ BEKLEDİLER?’

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı’na kayyum atanması için mahkemeye başvuranlar hakkında da konuşan Kırkpınar, “Bu işi başlatanların iyi niyetinden şüphe duyuyorum. Çünkü, müracaat ettikleri Sulh hukuk mahkemelerinden çıkacak sonuç 120 günde belirlenir diye ilgili bir madde var. Bizim de kongre sürecimize 120 gün var. Burada iyi niyet yok yani. Amaç nedir bilemem ama 3 Ağustos’ta yaptığımız olağanüstü kurultayda çarşaf liste olsun diyenler bu işin arkasında. Çarşaf liste de oldu. Kendilerini tatmin etmek mümkün değil demek ki. 11 aydır il başkanıyım. Bugüne kadar neyi beklediler?” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?