İYİ Parti'de 'ittifak' depremi: Başkan ve 9 yöneticiden istifa!

İYİ Parti'de 'ittifak' depremi: Başkan ve 9 yöneticiden istifa! İYİ Parti Dikili İlçe Başkanı Altan Aktuğ istifa ettiğini açıkladı.

POLİTİKA 05.03.2019, 17:31
İYİ Parti'de 'ittifak' depremi: Başkan ve 9 yöneticiden istifa!

İYİ Parti Dikili İlçe Başkanı Altan Aktuğ görevinden istifa ettiğini açıkladı.Gerçek İzmir'den Gizem Taban'ın haberine göre, Kendisiyle birlikte ilçe yönetiminde 9 kişinin de istifa ettiğini belirten Aktuğ, Dikili’de İYİ Parti ilçe yönetiminin düştüğünü söyledi. Aktuğ istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada; "İYİ Parti ile CHP ittifak yapmasına rağmen Dikili’de CHP’nin seçim bürosunda bir tane bile İYİ Parti bayrağı yok! Zaten birtakım sıkıntılar vardı. Bunun için mücadele ettik ama kimseye sesimizi duyuramadık. Burada süreç birliktelik içinde hareket edilmiyor. Ben ve 9 arkadaşımız istifa ettik” dedi. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'ın, istifalar sonrası yerel seçim sürecindeki çalışmaları yürütmek adına Yakup Pınar'ı görevlendirdiği öğrenildi.

"CHP KANADI DA RAHATSIZDI"

İstifa eden Aktuğ'un süreçte çalışmalara katkı vermediği, mevcut belediye başkanı Mustafa Tosun'la yakın hareket ettiği bu nedenle CHP İlçe Örgütü'nde ve Dikili Adayı Adil Kırgöz de rahatsızlık yarattığı iddia edildi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
12°
az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?