HDP'den gözaltı tepkisi: 'Biz çokuz onlar az'

Bu sabah ev operasyonlarında gözaltına alınan 13 HDP'li ile ilgili İzmir İl Örgütü adına İl Eş Başkanları bir açıklama yaparak, gençliğin korkutulmak istendiğini ifade ettiler.

POLİTİKA 18.10.2018, 13:59
HDP'den gözaltı tepkisi: 'Biz çokuz onlar az'

İZ GAZETE - Bu sabah İzmir'in çeşitli ilçelerinde evlerine yapılan operasyonlarla 13 HDP üyesi gözaltına alındı. Aralarında 24 Haziran Genel Seçimleri İzmir Milletvekili Adayı Orhan Ayhan'ın da bulunduğu partililer hakkında şikayet olduğu belirtildi.

Gözaltına alınanların bir kısmının Ege Bölge Gençlik Konferansında görevli gençlerin olduğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Bu hukuki dayanağı olmayan gözaltı için gerekçeyi bilmiyoruz; soruyoruz: HDP'li oldukları için mi yoksa sadece devrim ve demokrasi için mücadele ettiklerinden mi gözaltına alındılar! Ama biliyoruz; son dönemlerde yaşanan gözaltılar partimizi karalamak, il ve gene kongre süreçlerimizi baltalamak için yapılıyor. Eminiz, uydurma gerekçelerle yapılan bu gözaltı ve tutuklamalarla partimiz demoralize edilmek isteniyor.  Ama yılmıyoruz. Binlerce tutsak, binlerce yönetici, binlerce destekçiyle biz çokuz, onlar çok az! Bizler bu toplamla faşist yükselişe izin vermiyoruz, bu toplamla direniyoruz ve bu toplamla özgürlüğü kazanacağız. Gözaltıyla korkutulmak istenen gençliğin Ege konferansını topladığında söylediği sloganı hatırlatıyoruz: Sonu ne olursa olsun muhteşem olacak. İzmir Emniyeti'ni hukuksuzluğa son vermeye çağırıyoruz, gözaltılar derhal serbest bırakılsın."

Yorumlar (0)
banner96
banner178
10°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?