'Gümrükçü Çiğli'yi uçuracak'

Gümrükçü, Çiğli’de çalışmalarına devam ediyor.

POLİTİKA 03.03.2019, 13:30
'Gümrükçü Çiğli'yi uçuracak'

Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı'nın Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü seçim çalışmaları kapsamında, Egekent girişinde bulunan esnaf ziyaretlerinin yanı sıra Evka-5, İzkent, Egekent ve Çağdaş Mahallelerinin seçim ofisi açılışlarını da gerçekleştirdi.

Seçim ofislerinin açılışlarına Gümrükçü’nün yanı sıra CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Çiğli Belediyesi Eski Belediye Başkanı Teyfik Alyanak, meclis üyesi adayları, Belediye başkan aday adayları ve yüzlerce vatandaş katıldı. Açılışlara gençlerin Utku Gümrükçü'yü meşaleli karşılaması damga vurdu.  Ofis açılışlarında Gümrükçü'yü davul ve zurnayla karşılayan vatandaşlar Gümrükçü ile halay çekti

"BU KALABALIK CHP'Yİ İKTİDARA TAŞIYACAK"

CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan Evka-5 Mahallesi seçim ofisinin açılışına vatandaşların yoğun katılımından çok memnun olduğu ifade ederek, bu yoğun katılımın CHP’yi iktidara taşıyacağının göstergesi olduğunu söyledi. Özcan "Birlik ve beraberlik içinde Çiğli'den başlayarak önce İzmir’de daha sonra Türkiye’de rekor oyla AKP Faşizmini yıkacağız. Birleşe birleşe kazanacağız, birlik olacağız kimseyi ayırmayacağız. " ifadelerini kullandı.

İlçe Başkanı Mert Özcan, Utku Gümrükçü'nün Çiğli'de rekor oyla seçimi alacağının altını çizerek,  "Çiğli için hazırladığı projeler çok kaliteli ve Çiğli'ye değer katacak. Utku Gümrükçü'nün hazırladığı projelerine şaşıracaksınız. Martın sonu bahar. İzmir'de bambaşka çiçekler açacak"  diye konuştu.

Seçim ofisinin açılışına katılan bir diğer isim olan CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü'nün belediye başkanlığının Çiğli’ye  çok büyük katkılar sağlayacağından emin olduğunu söyledi. Çiğli'nin vizyoner bir kent olduğunu söyleyen Milletvekili Bedri Serter Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü'nün "  Gençleri, kadınları ve iş dünyasını yan yana getirerek ortak paydada buluşturacak, Çiğli'yi hizmetleri ile uçuracak. Buna canı gönülden inanıyorum. Utku Gümrükçü'yü Çiğli halkına emanet ediyorum." dedi.

"ÇİĞLİ’Yİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ"

CHP ve Millet ittifakı Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü açılışa katılan vatandaşlara seslenerek "CHP'nin İktidar mücadelesine hoş geldiniz." diyerek bu seçimin artık yerel seçim olmaktan çıktığını ifade ederek, seçimlerin Türkiye'deki ilerici güçlerle, gerici güçlerin mücadelesi olduğunu söyledi. Gümrükçü "  Artık bu seçimler de iki taraf var. Birinci taraf bizim temsil ettiğimiz kalkınma, gelişme ve değişme amacıyla hizmet etme tarafı diğer taraf ise koltuğunu korumaya çalışkanların tarafı. Biz bu seçimlerde çok politik bir kampanya yürütmek istemiyoruz. Biz daha çok yapacağımız işleri anlatmak istiyoruz. Fakat iktidar bizim adaylarımız üzerinde baskı kurmaya, adaylarımızı düşürmeye devam ediyor.  Balçova'da adayımızı düşürdüler. Bu yapılan şey Türkiye'nin ilerici güçlerine karşı yapılan bir hamleydi. Bizde bu saldırıyı CHP olarak göğüsledik. Bu kavga hizmet için çalışanlarla,  kendi koltuklarını korumak için çalışanların kavgasıdır.  Biz hizmet tarafındayız.  İki yüz bin nüfuslu Çiğli'yi kucaklayarak, kadınlarımız ve gençlerimiz ile beraber Çiğli'yi ayağa kaldıracağız. " diye konuştu.
Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü siyasetin çok uzun soluklu bir iş olduğunu söyleyerek, bu parti de emek veren herkesi kucaklayacağını söyledi. Gümrükçü gençlere davalarından şaşmamaları gerektiğinin altını çizerek, kendisinin hayat hikâyesinin CHP içinde emek vererek yükselmenin öyküsü olduğunu vurguladı.  Gümrükçü " Çiğli'ye güzel hizmetler üreteceğiz ki arkamızdan gelen gençlerin, parti emekçilerinin daha fazla görev almalarını sağlayalım." dedi.

"TİCARET GELİŞECEK, İSTİHDAM ARTACAK "

“Ülkemizin ekonomik durumu ortada. İnsanlarımızın birçoğu evine ekmek götürmekte zorlanıyor. Çiğli’de bulunan Atatürk Organize Sanayi Bölgesinden yeteri kadar faydalanmıyoruz. Yaklaşık 500 fabrika binlerce insanımız çalışıyor. Seçim sürecinde ilk ziyaretimizi buraya yaptık. Bizim belediyecilik anlayışımızda kalkınma var. Eğer biz sermayedara yer gösteremezsek yatırım yapmaz. Onlar yatırım yapmazsa bizim arkadaşlarımız iş sahibi olamaz. Sermayedarları yatırım yapmaları ve sosyal projelerimize destek olmaları için motive edeceğiz. İşçisiyle, çiftçisiyle birlikte olacağız. Bu sayede istihdam artacak. Çiğli de ticaret gelişecek” sözlerine yer verdi.

GÜNDEME BAKIŞ

Yorumlar (0)
banner96
22°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü