Gruşçu'dan beklenen istifa

CHP Konak'ta Başak'ın istifası sonrası yönetim içinde ilçe başkanı seçilen Gruşçu, İzmir Kent Konseyi Başkanlığı görevinden istifa etti.

POLİTİKA 09.03.2018, 17:44
Gruşçu'dan beklenen istifa

CHP Konak'ta Başak'ın istifası sonrası yönetim içinde ilçe başkanı seçilen Gruşçu, İzmir Kent Konseyi Başkanlığı görevinden istifa etti. İzmir Kent Konseyi'nden yapılan yazılı açıklamada Gruşçu'nun istifasını yürütme kurulu üyelerine bildirdiği duyuruldu. Gruşçu'nun istifa kararını etik olarak aldığı öğrenildi.

CHP Konak'ta Şakir Başak'ın sürpriz istifa sonrası İzmir Kent Konseyi Başkanlığı görevi de yürüten CHP Konak İlçe Başkan Yardımcısı Çağrı Gruşçu, yönetim kurulunun oy birliğiyle ilçe başkanı seçilmişti.  Gruşçu yürütmekte olduğu  İzmir Kent Konseyi Başkanlığı görevini bıraktı. Gruşçu istifasını birliğin yürütme kuruluna sundu. Gruşçu'nun istifa kararını etik olarak aldığı öğrenilirken, İzmir Kent Konseyi tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "İzmir Kent Konseyi (Eski) Başkanı Çağrı Gruşçu CHP Konak İlçe Başkanlığına seçilmesi ile birlikte 07.03.2018 tarihinde gerçekleştirilen yürütme kurulu toplantısında istifasını yürütme kurulu üyelerine bildirmiştir. Toplantıda ayrıca İzmir Kent Konseyi` nin mevcut çalışma yönergesinin ihtiyaçlara göre güncellendikten sonra genel kurulların yapılması yönündeki ilke kararı, seçimli genel kurul için en az 3 aylık kurumsal temsilci yenileme çalışmalarının gerekmesi, yaz tatili döneminin araya girmesi ve yaklaşan seçimler nedeniyle kamu kaynaklarının etkin kullanımı açısından başkanlık seçimine gidilmemesi, buna karşılık 2019 yerel seçimlerine paralel olmak üzere, yürütme kurulu seçimleri ile birlikte olağan seçimli genel kurul takviminde gerçekleştirilmesi kararı oybirliği ile alınmıştır. Bu süreçte, yürütme kurulu üyeleri toplantılarını, toplantıda hazır bulunan en yaşlı üyenin başkanlığında toplanarak gerçekleştirecektir. Başkan Çağrı Gruşçu' ya yeni görevinde başarılar diler, üyelerimizin bilgisine sunarız."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?