Ekrem İmamoğlu Kaftancıoğlu davasını İzmir'de yorumladı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun aldığı hapis cezasını İzmir'de Tunç Soyer ile gerçekleştiği basın toplantısında değerlendirdi.

POLİTİKA 06.09.2019, 16:33 09.09.2019, 09:44
Ekrem İmamoğlu Kaftancıoğlu davasını İzmir'de yorumladı!

İZ GAZETE-  İstanbul Büyükșehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,Canan Kaftancıoğlu'nun 9 yıl 8 ay 20 gün cezası verilmesine yönelik konuşarak, "Türkiye'nin hukuk yoluyla gündem yaratarak, insanları suçlayarak yargılayarak insanları kutuplaştırma gibi bir yönteme ihtiyacı yok. Tam tersine adalet duygusu toplumu birleştirmeli. Elbette ki karar çok üzücü. Canan Kaftancıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu partisinin İstanbul İl Başkanı'dır ve biz her zaman yanında olacağız. Ben inanıyorum ki, bu hukuksuzluk üst mahkemelerde giderilecek. Her şeye rağmen Türkiye'nin bu hukuksuzluğu giderecek hakimleri ve savcılara var, ben bu süreçte yol arkadaşım Canan Kaftancıoğlu'na destek olacağım. Ve bu karar bozulduğunda konu gündemden düşecek ve biz de yolumuza bakacağız" açıklamalarında bulundu.

Ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Bizim de içimiz sızladı. Biliyoruz ki Türkiye'de, hiç hak edilmeyen bu cezayı bozacak hakimler var, üst mahkemede mutlaka bu karar bozulacaktır, ben de bu süreçte sonuna kadar onun yanında durmaya devam edeceğim" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
-0°
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208