Dervişoğlu: Maaşınızı değil, 500 milyon dolarlık Katar uçağını bağışlayın

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle düzenlenen kampanya kapsamında bir açıklama yaptı. Halktan destek isteyen Cumhurbaşkanı da "İlla da bir kampanya açacaksanız, kapıyı maaşınızla değil, 500 milyon dolarlık Katar uçağıyla açınız" sözleriyle eleştirdi.

POLİTİKA 01.04.2020, 13:54
Dervişoğlu: Maaşınızı değil, 500 milyon dolarlık Katar uçağını bağışlayın

Koronavirüsle mücadele kapsamında düzenlenen kampanyaya yönelik eleştirilerde bulunan Dervişoğlu, Meclis de yaptığı basın toplantısında, yeni tip koronavirüs salgını kadar tehlikeli bir “anlayış enfeksiyonu” ile karşı karşıya kalındığını belirtti.

Halkın iş ve aş kaygısı yaşadığını, gelecek nesiller için endişe duyulduğunu belirten Dervişoğlu, devleti yönetenlerin hayal kırıklığı yaşattığını öne sürdü: Dünyanın birçok ülkesinde, iktidarlar vatandaşlarına rahat olmalarını salık verip, devlet olarak arkanızdayız derken, önceki gece duyduğumuz sözler bizlerde büyük bir hayal kırıklığı ve hüzne yol açtı. Hayal kırıklığı ve hüzünden kastım da milletimizin bu haklı beklentisine, devleti yönetenlerden aldığı cevaptır. Dünyanın hemen her ülkesinde devlet vatandaşına el uzatırken, Türkiye’yi yöneten iktidar elini vatandaşının cebine uzattı.

İYİ Partili Dervişoğlu, "Bayrağını iç çamaşırı yapıp giyebilen toplumlar devletlerinin desteğini alırken, kanını bayrağına renk yapan Türk Milleti’ne banka hesap numaraları verilip, onlardan destek istendi" sözleriyle koronavirüse karşı "Milli Dayanışma Kampanyası" düzenlenerek para toplanmasını eleştirdi. Devamında da, "500 milyon dolarlık uçağa binen, milyarlık saraylarda oturan sayın Cumhurbaşkanı, kıt kanat geçinen milletten para istedi" dedi.

Dervişoğlu, "Bakanlar Kurulu’ndan çıkan toplam bağışın 5 milyon lira olduğunu ballandıra ballandıra anlatırken, sarayının günlük harcamasının 5 milyon lira oluğunu unuttu. Milletin bazı borçlarını sadece 3 ay öteleyen Sayın Cumhurbaşkanı, kendi bağışını 7 maaş olarak açıklayıp, 7 taksit yapmayı da ihmal etmedi" ifdelerini kullandı.

500 MİLYON DOLARLIK UÇAKLA…

"Sayın Cumhurbaşkanı, illa da bir kampanya açacaksanız, kapıyı maaşınızla değil, 500 milyon dolarlık Katar uçağıyla açınız. Bakın bütün bir kampanyada erişemeyeceğiniz bir rakamdan söz ediyoruz. 500 milyon dolar, 3.3 katrilyon lira eder. Her fırsatta, sarayınızdan uçaklarınıza, otomobillerinizden yazlıklarınıza kadar sahip olduğunuz her şeyin millete ait olduğunu söylüyorsunuz" diyen Dervişoğlu, bütün ülkelerin kendi vatandaşlarına destek olmak için hesap numarası istediğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin ise vatandaşına para yatırsın diye IBAN numarası veren bir devlet haline getirildiğini savundu.

Yaşananları "tarihi bir ayıp olarak değerlendiren Müsavat Dervişoğlu, Türk milletinin dayanışma ruhunun, ezelden ebede ayakta kalacağını ve bugünlerin unutulmyacağını da sözlerine ekledi.

Yorumlar (3)
Anonim 1 yıl önce
Erdoğan Uçağında Emek Hakında Bütün Dünyanın Parasın Türküyeye Versede Türküye Açam Deyeçek Türkler Neden Şu Kader Paranı Sevir ERDOĞANIN Size Yapdığın Heçbir Ölkede Yapmılar Açgöz Olmayın
alirıza 1 yıl önce
kişiye göre dogru,olurmu.dogru yanlış olmadıgı için dogrudur.akp kafasına göre kişiye göredir.yapılan her icraat yanlış ama onlara göre dogru.araç geçme garantili köprü olurmu..şimdi berberler,kahvehaneler vs kapalı.berber dermi ben günde 20 kişiyi traş ediyordum 20 tl den x 20 kişi ver bakalım günlük 400 tl ayda 12 bin tl böyle g.te böyle tarak olurmu.
Banu 1 yıl önce
Sana mi soracakti ne bağışlanacağını, siz oyle uzakta havlayin sizden bağış isteyen yok. Biz bize yeteriz , siz uzak durun yeter.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
24°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?