Dervişoğlu: İzmir demokrasi ve hür düşüncenin kalesidir!

“İzmir'de İskeleye Yunan komutanın adını verdi' sözleriyle Tunç Soyer’e linç kampanyası düzenleyen AKP ve MHP’lilere tepki gösteren İYİ Partili Dervişoğlu, “, “İzmir, demokrasi ve hür düşüncenin kalesi, hürriyet ve istiklal mücadelesinin mihmandarı, milli ve manevi değerleri siyaset malzemesi yapmak yerine onları hassasiyetle koruma iradesinin vücut bulmuş halidir” ifadesinin neyi size batıyor ki hala afkuruyor sunuz? Utanmıyor musunuz?” dedi.

POLİTİKA 12.01.2021, 12:57 12.01.2021, 14:06
Dervişoğlu: İzmir demokrasi ve hür düşüncenin kalesidir!

Cengiz Aldemir/ANKARA - AKP ve MHP’liler Sosyal medyada İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ve Tunç Soyer'e yönelik linç kampanyasına CHP’nin İzmir Milletvekillerinden sonra İYİ Parti Gurup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu’da tepki gösterdi.

UTANMIYOR MUSUNUZ?

AKP ve MHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer hakkında yürüttüğü, 'İskeleye Yunan komutanın adını verdi' sözleriyle başlattıkları linç kampanyasını sert sözlerle eleştiren Dervişoğlu, sosyal medya twetter hesabından, “İzmir, demokrasi ve hür düşüncenin kalesi, hürriyet ve istiklal mücadelesinin mihmandarı, milli ve manevi değerleri siyaset malzemesi yapmak yerine onları hassasiyetle koruma iradesinin vücut bulmuş halidir” ifadesinin neyi size batıyor ki hala afkuruyor sunuz? Utanmıyor musunuz?” dedi.

VERESİYE KONUŞMAYIN

Tunç Soyer’in ‘ Yalanlara cevabımızdır’ başlıklı açıklamasını da paylaşan Dervişoğlu, “İzmir, demokrasinin ve hür düşüncenin kalesidir. İzmir, hürriyet ve istiklal mücadelesinin mihmandarıdır. İzmir, milli ve manevi değerlerin siyaset malzemesi yapılmasına rıza göstermek yerine, onları hassasiyetle koruma iradesinin vücut bulmuş halidir. Veresiye konuşmayın!..” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

İşte Dervişoğlu’nun Soyer’e destek verdiği yalanlara cevabımızdır paylaşımı:

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
16°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208