Delege seçimlerinde çıkan kavgaya vatandaşlardan tepki

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) olağan kurultay süreci resmen başlarken, Karşıyaka Bahariye Mahallesi'de yaşanan gerginlik sebebiyle seçim iptal edildi, vatandaşlar isyan etti.

POLİTİKA 09.11.2019, 19:39 09.11.2019, 19:49

İZ GAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) olağan kurultay süreci resmen başladı. Karşıyaka Bahariye Mahallesi'de yaşanan gerginlik sebebiyle seçim iptal edilirken çıkan kavgaya vatandaşlar tepki gösterdi. Kargaşa sırasında orada bulanan yurttaşlardan birinin 'Yazıklar olsun böyle partiye' ifadelerini kullanması ise dikkat çekti.

Yorumlar (1)
Üye 1 yıl önce
Sayın Belediye Başkanımız Cemil Tugay keşke taraf olmasaydı. Etrafındaki 3 5 kişinin kendi isimlerini sildirmemek için başkana orta yol sağduyu şansı bırakmadılarını üzülerek izliyoruz. Sandıklarda görevlendirilen 3 kişilik kurul ve 1 il yönetimi gözlemcisinin yanı sıra listelerden birer gözlemci oy kullanılan salonlarda varken partimizi bu şekilde medyaya taşıyan "yine bizim" il yöneticilerimiz ve meclis üyelerimiz. Neyi oyluyoruz ki biz? Belediyeyi kimin yöneteceğini mi? Belediye personellerinin siyasi geleceğiyle doğru orantılı olan kariyerlerini mi? İlçe başkanını mı? Yoksa bizi iktidara taşıyacak olan kalemiz İzmir''in, kalesi Karşıyaka''da çalışacak olan delegeleri mi? Madem söylettiler kötüyü, başkan dahil olmak üzere neden hemen tüm gençlik kolları üyeleri belediye çalışanı? Ekmek kutsaldır bu topraklarda tehdit konusu edilmez. Siyasi yapıyla kariyer hedefleyenlerden artık bıktık. İl ilçe gençlik kadın kollarında yönetici olacak kişiler kesinlikle belediye çalışanı olmamalı. Ancak bu şekilde bu olayların önüne geçebiliriz. Saygılarımla.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?