Dedesinin adını taşıyan meydanda miting yaptı

Millet İttifakı (CHP-İYİ Parti) Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda, Gaziemir’in ilk belediye başkanı olan dedesi Abdullah Arda’nın adını taşıyan meydanda Gaziemirlilerle buluştu.

POLİTİKA 24.03.2019, 12:34
Dedesinin adını taşıyan meydanda miting yaptı

CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda’nın Abdullah Arda Meydanı’nda gerçekleşen Bahar Mitingine çok sayıda partili ve Gaziemirlinin yanı sıra CHP PM Üyesi İlhan Cihaner, CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, CHP İzmir milletvekilleri Ednan Arslan, Kani Beko, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, İYİ Parti Gaziemir İlçe Başkanı Beyhan Mutlu da katıldı.

"TÜM SORUMLULUK SİZDE, BENİMKİ 1 NİSAN’DAN SONRA BAŞLAYACAK"

Coşkulu kalabalığa seslenen CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda, adaylığının açıklandığı günden bugüne Gaziemir’in 16 mahallesini adım adım dolaştığını, ilçenin tüm sorunlarını bildiğini ve saha çalışmaları sırasında 100 sayfa not aldığını belirterek, ilçenin tüm sorunlarını birer birer çözmek için gece-gündüz çalışacağı sözünü verdi.

"16 MAHALLEMİZE EŞİT YAKLAŞACAĞIM, MART’IN SONU BAHAR OLACAK"

Gaziemir’in 16 mahallesine eşit yaklaşacağını vurgulayan CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda, “16 mahallemize eşit şekilde yaklaşıp, genç ve enerjik konusunda uzman deneyimli bir ekiple yola çıktık. Hepsiyle gurur duyuyorum. İyi işler yapacağız. Rekor oyla Gaziemir’de belediye başkanı seçileceğim. Tüm Gaziemirlilere kardeşlerine sahip çıkmasını istiyorum. Hepinizi çok seviyorum. Gaziemirlileri çok seviyorum. Mart’ın sonu bahar olacak” dedi.

"EMANETİNİZİ KALBİME, AKLIMA KAZIYACAĞIM, İHANET ETMEYECEĞİM"

“İki ay boyunca ev ev dolaştım, tüm sorumluluk sizde dedim. Bendeki sorumluluk 1 Nisan’dan sonra başlayacak. Ama sizin çok büyük sorumluluğunuz var. Bir oyluk çok büyük gücünüz var. Bu gücü doğru yere kullanmanızı rica ediyorum” diyen CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda, “Sevgili Gaziemirliler hiç şüpheniz olmasın, bir hafta sonra bana bırakacağınız emanetinizi kalbime ve aklıma kazıyacağım. Asla onu unutmayacağım, ihanet etmeyeceğim. Aldığım terbiyeyi, ahlakı asla bozmayacağım. Sizlere layık bir belediye başkanı olacağım” dedi.

"TAM 100 SAYFA NOT ALDIM, HER SORUNLA TEK TEK İLGİLENECEĞİM"

CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda, saha çalışması sırasında tuttuğu 100 sayfalık notta yazan her sorun tek tek ilgileneceği sözünü vererek, “Sevgili dostlar iki ay boyunca 16 mahalleyi gezdim. Tam 100 sayfa not aldım. İlçemizin o kadar problemi var. Serbest bölge ve havalimanı buraya getirenler keşke bu ilçeyi de gelişimini öngörüp tamamını planlayabilselerdi. Birçok eksikten dolayı ilçemizin inanılmaz sorunları var. Her bir sorunla tek tek ilgileneceğim” diye konuştu.

CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda, kadınlara, gençlere, engellilere pozitif ayrımcılık uygulayacaklarını, hayata geçirecekleri projelerle iş ve istihdam olanağı sağlayacaklarını, Aktepe-Emrez başta olmak üzere kentsel dönüşümün vatandaş lehine sonuçlanması için çalışacağını, Sarnıç’taki 2B arazilerine tapu verilmesi sorunu için bizzat çaba göstereceğini, Optimum önünde tıkanan trafik başta olmak üzere trafik sıkıntısının sona ermesi için elinden geleni yapacağını anlattı.

"BU İYİ İNSANA SAHİP ÇIKIN, İYİ İNSAN BULMAK KOLAY DEĞİL"

Bahar Mitingi’nde konuşan CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Halil Arda’nın projelerinin tamamında insanın olduğunu vurgulayarak, Gaziemirlilerin Arda’ya sahip çıkacağına inandığını söyledi. Milletvekili Arslan, “Sayın başkan konuşurken çok duygulandım. Kendisini örnek bir insan olarak görüyorum. Dedesinin adını taşıyan bu meydanda karşınızda olan bu insana sahip çıkın. İyi insan bulmak kolay değil. Bu iyi insanlara hep beraber sahip çıkalım Gaziemirliler. Başkanımız çok güzel projeler açıkladı. Hepsinin ortak noktası var. Hepsinin içinde insan var. Halka hizmet etmek istiyor. Herhangi bir zümreye, çıkar çevresine değil sizlere hizmet etmek istiyor. Sizden biri sizin evladınız. 58 yıldır burada yaşayan Halil Arda’ya sahip çıkalım” dedi.

"KAZANIRSAK, ‘YAR SAÇLARIN LÜLE LÜLE/RECEP SANA GÜLE GÜLE’ ŞARKISINI SÖYLEYECEĞİZ"

AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’ye yüklenerek, “Denizli’den buraya gelen Zeybekci. Zeybekci Denizli’de horozu kaybetmiş, kucağında tavukla sokaklarda dolaşıyor. Gaziemir Belediye Başkanlığı’na ben hazırım diyor, siz de hazır mısınız? Horozunu kaybetmiş kucağında tavuk ile dolaşan Zeybekci’nin yerine aslan gibi yürekli Tunç Soyer’i büyükşehir belediye başkanı yapmaya hazır mısınız? İşin şakası yok. Halil Arda’yı Gaziemir Belediye Başkanı yapmak için geldik. Mart’ın sonu bahar olacak mı? Seçimi kazanırsak hep beraber, Yar saçların lüle lüle Recep sana güle güle şarkısını söyleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

"DENİZLİLİ ADAYI İZMİRLİ OLMADIĞI İÇİN DEĞİL BECEREMEYECEĞİ İÇİN GÖNDERELİM"

Mitingde konuşma yapan bir diğer kişi ise CHP PM Üyesi İlhan Cihaner oldu. PM Üyesi İlhan Caner, kendisi Denizli adayı olduğunda Nihat Zeybekci’nin kendisine ‘ithal aday’ dediğini anımsatarak, “İzmir’e gönderdikleri Zeybekci istifa edip milletvekili olmuştu. Ben Denizli’den aday olduğumda, ‘Ne geziyor burada gitsin orada aday olsun’ demişti. Şimdi kendisi burada. Biz sosyal demokratlar hemşehricilik yapmayalım. Denizlili adayı, İzmirli olmadığı için değil bu işi beceremeyeceği için gönderelim. Bakan iken ülkeyi ne hale getirdiğini gördük. Becerikli olsaydı ülke bu hale gelmezdi” dedi.

"GAZİEMİR’E BAHARI GETİRMEYE HAZIR MIYIZ"

CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke de yaptığı konuşmada, Türkiye’de ağır bir demokrasi, hukuk ve ekonomik kriz olduğuna işaret ederek, “Gaziemirliler baharı getirmeye hazır mıyız? Bundan birkaç gün sonra bir sandığa gidiyoruz. Türkiye’de ağır bir demokrasi ve hukuk krizi var. Ekonomik krizle birlikte mutfakta yangın var. Bugün ağır bir kriz altında yıkılmış ve ezilmiş olan Türkiye’ye nefes olacaksınız. Bunun için de oy vereceksiniz, vermelisiniz. İzmir hikayesiyle Türkiye’yi tersine çevirecek misiniz? Gaziemir’den İzmir’e İzmir’den Türkiye’ye aydınlık geleceğe ses vermeye var mısınız? Bir sonraki buluşmamızda başkanı kutlamaya geleceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?