CHP’li Tacettin Bayır’dan delege sistemi çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Karşıyaka İlçe Kongresi’nde delege sisteminde değişiklik için çağrı yaptı.

POLİTİKA 18.01.2020, 14:10
CHP’li Tacettin Bayır’dan delege sistemi çağrısı

TUGAY CAN/ İZ GAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, “Bu kadrolar gelip geçici kadrolardır. Ben sekiz tane Genel Başkan ile çalıştım. Önemli olan örgütün ayağa kalkmasıdır” dedi.

‘BLOK LİSTE AYRIŞTIRIR’

AKP’nin hızla eridiğini ifade eden Tacettin Bayır, “Bütün mesele biz Cumhuriyet Halk Partililerin kendi ayaklarına sıkmaması gerekiyor. Bırakın artık kimin delege olacağını.  Kimin delege olacağına değil, kimin bakan olacağını düşünün. İktidara giden bir parti gibi hareket eder. Benim görüşüme göre çarşaf liste birleştirir, blok liste ayrıştırır. Delege sistemi ayrıştırıyor. Bu salonlara ayrı atkılar ile girebiliriz ancak tek bir atkı ile çıkmalıyız”

Tacettin Bayır sözlerini şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki tüzük kurultayı Delegelerin sisteminin kaldırılmasını tüm üyeler yapılmasını savunacağım. İşin özü ben şarkı dinlemekten sıkıldım, şarkı söylemek istiyorum. Bana Karşıyaka, Karabağlar yetmiyor, ben Türkiye’yi Ankara’yı istiyorum”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
30°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?