CHP'nin Roman vekili Purçu: 'Her şey çok şukar olacak diyerek çalışacağız'

CHP'li Purçu, "Bana gelen bilgilere göre, ‘Her şey çok güzel olacak’ sloganı yasaklanmış. Biz de o zaman ‘Her şey çok şukar olacak' dedik. Sloganımız bu. Roman mahallelerinde böyle çalışacağız." diye konuştu.

POLİTİKA 19.05.2019, 16:33
CHP'nin Roman vekili Purçu: 'Her şey çok şukar olacak diyerek çalışacağız'

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Roman milletvekili Özcan Purçu, 23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde Ekrem İmamoğlu'nun kampanyası için Roman Dernek ve Federasyonlarıyla bir çalışma yaptıklarını ve ekibin bir kısmının da işe koyulduğunu söyledi. İstanbul’un tüm ilçe merkezlerinde birebir çalışma yapacaklarını anlatan Purçu; seçim sloganlarını, “Her şey çok şukar olacak” diye açıkladı. Purçu ayrıca İstanbul’da yaşayan 700 bin Roman vatandaşından 400-500 bin oya sahip olduklarını belirtti.

Purçu, T24'ten Hülya Karabağlı'nın, Romanların seçimi nasıl hazırlandıklarına ilişkin sorusuna şu yanıtı verdi:

"Roman Dernekleri ve Federasyonuyla bir çalışma yaptık. Şu an İstanbul’da çalışan bir ekibimiz var. Sistemin başında 39 ilçe ve merkezde İstanbul’un tüm köyünde ilçesinde çalışacağız. İstanbul’da 700 bin civarında Romanımız var. 400-500 bin civarında oyumuz var.

“CHP’nin geçmişte giremediği Esenyurt’ta 1000 kişilik miting yaptım”

"Romanlar 31 Mart’ta İmamoğlu’na oy verdi bu sefer daha çok gelecek. Çünkü İmamoğlu çok büyük sempati topladı Roman mahallelerimizde. Mesela bizim Esenyurt denen bir bölgemiz var. Geçmiş dönemlerde sıkıntılar yaşardık, CHP’nin buraya arabaları giremezdi. Şimdi geçen seçimde bin kişi ile miting yaptım, Esenyurt’ta belediye başkanımız da geldi 1000-1500 kişilik miting yaptım.

"Artık her şey değişti, vatandaş, hangi kesimden olursa olsun, Laz olsun, Kürt, Türk, Çerkes olsun sistemin bu şekilde yürümeyeceği anlaşıldı. Ülkenin bataklığa karanlığa doğru sürüklendiğini herkes gördü. Onun için doğru, güzel, demokrasi ve barışın CHP ile olacağını anladı. Bana gelen bilgilere göre, ‘Her şey çok güzel olacak’ sloganı yasaklanmış. Bizde o zaman ‘Her şey çok şukar olacak' dedik. Sloganımız bu. Roman mahallelerinde böyle çalışacağız."

Yorumlar (1)
erdal can 4 ay önce
ya Allah aşkına boş versene romanlar hiç bir zaman CHP 'ye oy vermezler.oy verdikleri parti belli ya iktidar partisi yada diğer partiler. purçu şov yaparak öyle yağma yok 1000 kişiyle miting yaptım demesi.Bana ne senin şovundan Beyefendi madem bu kadar güçlü git bağımsız gir bütün romanlarda sana oy versin olsun bitsin İki kelimeyi bir araya getiremiyorsun Kalkıyorsun siyasetçilikten mitimgden bahsediyorsun.Bne yıllardır CHP de siuyet yaptım emek verdim ekonomik olarak hep cebimden harcadım.Bir yere gelemedim.Tanrıkulu seni bir gecede vekil yaptı.Boş ver sen şimdi bu kadar şov yapmayı.Kim yasaklamış her şey çok güzel olacağı.Sırf mağduriyet yaratıp başarılı gösterip genel başkanın gözüne girmek için bu kadar şov yapmana gerek yok.Senin ne solculukla ne sosyal demokratla ilgin yok purcu efendi.
banner96
banner178
27°
açık
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İZ DERGİ
Günün Karikatürü Tümü