CHP'li Sındır: 'Eko'dan hiçbir tereddütümüz yok'

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Ekrem Oran'ın, Reisdere TOKİ seçim ofisi önünde düzenlediği seçim toplantısına katıldı.

POLİTİKA 26.03.2019, 13:31 26.03.2019, 13:53
CHP'li Sındır: 'Eko'dan hiçbir tereddütümüz yok'

CHP eski Genel Sekreteri, İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, "Çeşme, 'Bizim Eko'yu başkan yapacak. Dürüst, geçmişi tertemiz, alnı ak, başı dimdik, ailesiyle, iş yaşamıyla, sosyal yaşamıyla bugünlere kadar gelmiş Eko'yu ve onunla beraber Meclis Üyelerini seçeceksiniz. Eko'dan hiçbir tereddütümüz yok" dedi. CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, yaptığı konuşmada, "Cumhurbaşkanı kimliğini bir kenara bırakarak AKP'nin Genel Başkanı diyorum, ne zaman televizyonu açsanız, karşınızda görüyorsunuz. Sabah, öğle, akşam, Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve kendisine muhalif olan herkese, kin ve nefret söylemiyle, öfke kusan, hakaret ve iftiralarla dolu sözleriyle televizyon ekranında karşınıza geliyor. Bundan bıktık, usandık" diye konuştu.

"PKK'LI DİYE İLAN ETTİKLERİ MECLİS ÜYESİ ADAYLARI HAKKINDA BİR DAVA BİLE YOK"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Belediye Meclis Üyeleri adayları arasında bir çok PKK'lı terörist olduğu sözlerine de tepki gösteren Sındır, "Bu Belediye Meclis Üyesi adaylarının tamamı, İlçe ve İl Seçim Kurulları'nın kontrollerinden geçti ve tamamı Yüksek Seçim Kurulu tarafından onaylandı. Örneğin, İzmir'den Belediye Meclis Üyeliği'ne aday olmuş bir abimiz var. 1967 yılında, öğrencilik döneminde, doğu toplantısı yaptı diye fişlenmiş. Yine aynı yıl, Mardinliler Derneği'ne üye oldu diye fişlenmiş. O yıllarda ne terör, ne PKK var. Şimdi bu abimizi, PKK terör örgütüyle işbirliği ile damgalamaya çalışıyorlar. Bu insanları, TC kimlik numaraları da dahil, gazetelere veriyorlar. Bu ülkede yargı bağımsız olmayınca, hukukun üstünlüğü olmayıp da, yerini üstünlerin hukuku alınca işte böyle oluyor. Bu ülkenin resmi kurumları, bir parti devletinde, o devletin başındaki partinin yetkililerine bu bilgileri ifşa ederler. Şu anda bir kişi hakkında dahi ne bir soruşturma, ne bir dava, ne bir hüküm var. Bütün Meclis Üyesi adayı arkadaşlarımız, bunlara göre terörist. Bu, bir korkunun, bir paniğin, bir endişenin göstergesi" şeklinde konuştu.

"ÜRETİM DİYE BİR ŞEY KALMADI"

Ülkenin büyük bir ekonomik sıkıntı içinde olduğunu belirten Sındır, "16 yıllık AKP iktidarında, ekonomik olarak geldiğimiz durum ortada. AKP döneminde, dış ticaret açığımız, 1 trilyon doları geçti. O açığı kapatmak için ödeyip duruyoruz. 460 milyar dolar, sadece faizi ödendi. Bu ülkede üretim diye bir şey kalmadı. Büyük Önderimizin bize emanet ettiği Cumhuriyet'i ayağa kaldıran, üreten ne kadar fabrikamız varsa, ne kadar iş yeri varsa, hepsi bir bir satıldı" diye konuştu.

"ÜLKEYİ SOYUP SOĞANA ÇEVİRMEKTEN BAŞKA DERTLERİ YOK"

İktidarın ülkeyi yönetmek gibi bir dertleri olmadığını söyleyen Sındır, "Ülkeyi soyup soğana çevirmekten başka dertleri yok. Kendi yandaş sermaye gruplarını beslemek, büyütmek, onları ayakta tutmak, onların obur iştahlarını sürekli karşılamaktan başka bir dertleri olmadı bu zamana kadar. Ne işçi, ne memur, ne esnaf, ne köylü, ne çiftçi dertleri de olmadı. Bu siyasal iktidarın başındaki, tek başına hükümet olan, tek adam rejiminin tek adamlık hükümeti olan kişinin atadığı bakanların hepsi, tek adamın iki dudağı arasından çıkacak talimatlarla iş yapar durumdalar" diye ifade etti.

"16 YILIN HESABINI NASIL VERİRİZ?' KORKUSU İÇİNDELER"

İktidarın korku ve telaş içinde olduğu söyleyen Sındır, "Dilimize dolanan bir şarkı var; 'korkuyorlar, korkacaklar, korksunlar, geliyoruz, geleceğiz, yakındır'. Gerçekten korkuyorlar. Gerçekten korkacaklar. Ama bunların korkusu; 'iktidar elimizden gider, iktidarı kaybetmeyelim' değil, '16 yılın hesabını nasıl veririz?' korkusu. 'Biz, bu milleti 16 yılda soyduk, soğana çevirdik. Milletin cebindekine elimizi uzattık. Çiftçinin tarımdan kopmasını sağladık. Esnafın kepenk kapatmasına, sanayicinin iflas etmesine neden olduk, nasıl hesap veririz' korkusu içindeler. Artık açlık, işsizlik rekorları, Cumhuriyet tarihinin rekorları oldu. Onun için bu önümüzdeki sandık, bir milat olacak" diye konuştu.

"31 MART SANDIKLARI, VATANA, ATATÜRK'E SAHİP ÇIKMA SANDIĞIDIR"

31 Mart yerel seçimlerinin önemine dikkat çeken Sındır, "Büyükşehir'de, öğrencilik yıllarından beri tanıdığım Tunç Soyer'i seçeceğiz. Ankara'yı da, İstanbul'u da, Adana'yı da, Antalya'yı da, Mersin'i de, Bursa'yı da alacağız. Size bir sır vereyim; Kahramanmaraş'ı da, Kütahya'yı da alacağız. 31 Mart sandıkları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e, onun emaneti Cumhuriyet'e, vatana, bayrağa sahip çıkmanın sandığıdır. Ne kadar öfke diliyle, nefret kusarak konuşsalar da, bu milleti bölemeyecekler. Böldürtmeyeceğiz. 81 milyonun hepsi bizim kardeşimiz. Biz, bir arada, kardeşçe yaşamak, barış istiyoruz. Onlar, kendilerinden olmayanları 'terörist' diye sınıflandırıp, neredeyse Kürt olan herkese de 'terörist' damgası vurup, bu ülkeyi bölmekten başka hiçbir dertleri yok. Onun için , güçlü ve bir olmak zorundayız" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
16°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?