CHP'li Kılıç: 'Halkımızın parasını sokağa atmayacağız'

CHP Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

POLİTİKA 23.03.2019, 12:34 23.03.2019, 12:56
CHP'li Kılıç: 'Halkımızın parasını sokağa atmayacağız'

CHP Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, STK’larla bir araya geldi. Toplantıda  Buca Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından hazırlanan İyi Niyet Sözleşmesi’ni imzalayan Kılıç, magazinsel projelere karşı halkın işine yarayacak projeleri hayata geçireceklerini söyleyen Kılıç, "Halkımızın parasını sokağa atmayacağız” dedi. Şirinyer Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, 32 dernek başkanı ve temsilcisi, CHP Meclis üyesi adayları katıldı.  

Toplantıda konuşan Erhan Kılıç, ”Buca halkı bize teveccüh gösterirse yapacağımız ilk iş parti rozetini çıkarıp yerine Atatürk rozetini takacağız. Görev süremizde tamamen halkımızın hizmetkarı olacağız. Buca’yı daha yaşanabilir, daha mutlu bir kent yapmak için çalışacağız. Tüm bu çalışmalarımızı yaparken de sizlerle birlikte yapacağız. Kentimizdeki tüm sivil toplum kuruluşlarıyla, demokratik kitle örgütlerimizle, mahalle meclislerimizle, kent konseyimizle birlikte hareket edeceğiz. Belediyemizin her kararında, her projesinde, önce sizlere soracağız. Sizlerle aldığımız kararları uygulayacağız” diye konuştu.

"HALKIMIZIN PARASINI SOKAĞA ATMAYACAĞIZ"

Belediye kaynaklarını en verimli şekilde, halk için kullanılacağını söyleyen Kılıç, “Tüm çalışmalarımızda ortak akılla hareket ederek kaynaklarımızın en verimli şekilde kullanılmasını sağlayacağız. Bugün bir sürü magazinsel projeler atıl durumda duruyor. Görkemli açılışlar yaparak, atıl, kullanılamayan projelerle halkımızın parasını sokağa atmayacağız. Bu projeleri Buca’da görmek istemiyoruz. Bunları kamu kaynaklarının boşa harcanması olarak görüyoruz. Bundan sonra sizden daha fazla görüş alacağız. Daha çok Buca konuşacağız. Sizlerin Buca ile ilgili projelerinin ne olduğunu soracağız. Bu projelerin gerçekleşmesi için çalışacağız. Daha yeşil, çocuk oyun alanlarının bol olduğu, her mahalleye lokal spor tesislerinin olduğu bir kent için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

"İYİ NİYET SÖZLEŞMESİ"

Toplantıdaki konuşmaların ardından Erhan Kılıç, Buca Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından hazırlana iyi niyet sözleşmesini imzaladı. Kılıç’ın “Bu sözleşmeyi imzalamaktan onur ve şeref duyuyorum ifadeleriyle imzaladığı sözleşmede; belediye stratejik planlarına Gençlik Meclisini ve Buca’daki genç arkadaşları dahil edilmesi, gençler, kadınlar ve engelliler başta olmak üzere halkın ihtiyaçlarına yönelik çalışacağı ve genç dostu belediye başkanı olacağına dair taahhüt ifadesi yer aldı. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
14°
sisli
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?