CHP'li gençler Kaz Dağları'ndaki katliamı protesto etti

CHP Bornova Gençlik Kolları, Küçük Park meydanında, İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, İlçe Yöneticileri, Kadın Kolları ve Partililerin katılımıyla basın açıklaması yaparak, Kaz Dağları'nda maden arama çalışmalarını ve doğa katliamını protesto etti.

POLİTİKA 09.08.2019, 09:35
CHP'li gençler Kaz Dağları'ndaki katliamı protesto etti

İZ GAZETE- CHP Bornova Gençlik Kolları, Kazdağların'daki maden arama çalışmalarını protesto etti. Gençlerin eylemine CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, İlçe Yöneticileri, Kadın Kolları ve Partililer de destek verdi.

Basın açıklamasını CHP Bornova Gençlik Kolları Başkanı Sadık Yıldız okudu. Yapılan basın açıklmasında şu cümlelere yer verildi:

"Cumhuriyet’in ilk yıllarından beri yokluk ve yoksulluk şartlarında kurulan Devlet İktisadi Teşekküllerini, iktidar olduğu ilk yıllardan itibaren, özelleştirmelerle yağmalayan ve tüketen hükümet, aynı zamanda doğaya, yeşile, suya olan saldırısını sürdürmektedir. Kazdağlarında dünyanın gözü önünde “ Uluslararası Şirketler” bir katliam gerçekleştirmektedir. Hükümet kanun tanımaz bir şekilde, katliamın kolaylaştırıcılığını yapmakta, ÇED raporunda belirtilen kesilen ağaç sayısının dört katının olduğu gerçeğinin üzerini örtmektedir.

"GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAYI SÜRDÜRECEĞİZ"

İçtiğimiz suya, soluduğumuz havaya, ektiğimiz toprağa saldıran zihniyete karşı bizler; Gerçek Yurtsever Gençler, yağma ve talana karşı kazanana dek mücadele kararlılığımızı, bugün buradan bir kez daha haykırmak istiyoruz.

Salda Gölü’ne yapılacak Millet Bahçesini de, Munzur Dağı’nın maden sahası ilan edilmesinide, Ankara Garı’nda bulunan tarihi TCDD Binasının özel bir üniversiteye peşkeş çekilmesini de, Kazdağlarındaki saldırıdan ayrı düşünmüyoruz.

Kazdağlarından, Munzura kadar uzanan bu saldırı karşısında, geleceğimize sahip çıkmayı sürdürecek, ağacın, yeşilin, sincapın, kuşun, geyiğin yaşamı, suyun akışı için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. 17 Yıllık AKP zihniyetinin yapmış olduklarına karşı, her zaman direndik, boyun eğmedik. Memleketimizin dört bir yanından, bu zihniyeti kovasıya kadar mücadelemize devam edeceğiz. Bu zihniyete asla geçit vermeyeceğiz."

Yorumlar (0)
banner96
banner178
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?