CHP'li eski vekil Altıok Cumhurbaşkanına hakaretten hakim karşısına çıkıyor!

Eski CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Cumhurbaşkanına hakaretten yargılancak. Kamuoyuna bir açıklama yapan Altıok, attığı tweetlerin özel bir arayış ve uğraşıyla iddianameye dönüştürüldüğünü belirterek 3 Aralık günü yapılacak duruşmaya il başkanı, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve parti örgütüyle birlikte katılacaklarını belirtti.

POLİTİKA 02.12.2020, 11:53 02.12.2020, 12:03
CHP'li eski vekil Altıok Cumhurbaşkanına hakaretten hakim karşısına çıkıyor!

İZ GAZETE - Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiası ile yargılandığı davadan beraat eden eski CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok beraat ettiği tarih olan 19 Aralık 2019’dan 20 gün sonra düzenlenen yeni bir dosya nedeniyle yine Cumhurbaşkanına hakaretten hakim karşısına çıkacak. 

Yaşananlara dair bir açıklama yapan Zeynep Altıok, özel bir arayış ve uğraşıyla Twitter hesabından yaptığı paylaşımların iddianameye dönüştürüldüğünü belirtti.

Altıok’un açıklaması şöyle;

‘Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla hâkim karşısına çıkarak beraat ettiğim 19 Aralık 2019 tarihinden 20 gün sonra düzenlenen yeni bir dosya ile aynı suçtan yani "cumhurbaşkanına hakaretten" yargılanıyorum.

Beraat ettiğim davada, iddianame sözlü talimatla hakkımda hazırlanan “araştırma raporu”nda yer alan sekiz tweet üzerinden düzenlenmişti. Görülüyor ki beraat ettiğim iddianamede yer alan tweetlerden sadece bir tanesi dışarıda bırakılarak aynı tweetler yine bir “araştırma raporu” ile geriye dönük olarak yapılan inceleme, özel bir arayış ve uğraşıyla belirlenen elli tweet daha eklenerek yeni bir iddianameye dönüştürülmüş.

3 Aralık günü yapılacak duruşmaya pandemi koşulları nedeniyle il başkanımız, genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimizle ve örgütümüzle birlikte katılacağız.

Geçen duruşmada olduğu gibi tüm ilçelerimizden, hatta başka illerden gelen yol arkadaşlarımın, sivil toplum temsilcilerinin, örgütümüzün yanımda olduğunuzu biliyorum.

Ancak içinden geçtiğimiz süreçte benim için en önemli ve öncelikli olan hepinizin sağlığı. Bu nedenle duruşmadan sonra bir açıklama yapacağım. Güvenle ve sağlıkla kalın...’

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208