CHP Konak İlçe Başkanlığı Koca'yı eleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Başkanlığı yaptığı basın açıklamasında Sağlık Bakanı Koca’nın pandemi döneminde ki tutumunu eleştirdi. Basın açıklamasını okuyan CHP Konak Gençlik Kolları Başkanı Okan Uslu, “Siz bizi bir de iktidar olunca görün” dedi.

POLİTİKA 07.10.2020, 19:35
CHP Konak İlçe Başkanlığı Koca'yı eleştirdi

ROJİN SUBAŞI- YUSUF BAŞAR/ İZ GAZETE- CHP ilçe başkanlığı yaptığı basın açıklamasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın süreci düzgün yönetemediğine ilişkin basın açıklamasıyla birlikte küçük bir gösteri de düzenledi.

Kesin sonuç veremeyen ve aşısı olmayan bir salgınla karşı karşıya olduklarını ve iktidarın vatandaşın maske ihtiyacını bile karşılayamadığını söyleyen Uslu, “Bizim sağlığımızı hiçe sayan bir sistemle ülkece basa çıkmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

 
'COVID ÖLDÜRMEZSE SİSTEM ÖLDÜRÜR'

Gençlik Kolları Başkanı Okan Uslu, hem ekonomik hem de sağlık olarak vatandaşın zor durumda olduğunu, 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 2 bin 438 TL iken kısa çalışma ödeneği adı altında verilen bin 752 TL’nin komik rakam olduğunu söyleyerek sözlerine devam etti: “Hayat eve sığar deyip 1000 tl ile yaşamamızı istediler, hayat eve sığar deyip vergileri artırdılar hayat eve sığar deyip borçlandırdılar, şimdi iste hastaneye gittiğimiz zaman alay eder gibi siz hasta değilsiniz evinize gidin diyorlar bakın örnek bir vatandaşımız Covıd 19 olduğu için hastaneye gitti ve testi pozitif olmasına rağmen gözetim altına alınmadı.”

Korona testi pozitif çıkıp ve belirti göstermeyen vatandaşların halk otobüsü ile eve yollandıklarını söyleyen Uslu, bu mantıkla belirti göstermeyen hamile vatandaşların da hamile sayılmaması gerektiğini aktardı.

'BİR TANE İŞSİZ GENÇ KALMAYACAK'

Uslu, Chp’li belediyelerin sosyal belediyecilik ile çalıştığını söylerken pandemi döneminde belediyelerin yaptığı, öğrencilere tablet dağıtma; kira, fatura reçete ve yemek ihtiyaçlarını karşılama gibi vatandaşın ihtiyacını giderdiklerini belirtirken, iktidara geldikleri zaman bir tane bile işsiz gencin kalmayacağını ifade etti.

Gençlik Kolları Başkanı Uslu sözlerine şu şekilde son verdi: “Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun dediği gibi virüsle ve ekonomik krizle mücadele de güçlü bir sosyal devlet müdahalesi ve bunun gerçekleştirilebilmesi için de yurttaşlarının ihtiyaçlarını duyarlı güçlü bir devlet örgütlenmesi gereklidir bu da ancak CHP iktidarı ile gerçekleşebilir.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
14°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?