CHP Karşıyaka'dan suç duyurusu

CHP Karşıyaka İlçe Örgütü, AKP iktidarı hakkında Karşıyaka Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından basın açıklaması yapan ilçe başkanı Uğur Yıldırım, her geçen gün şiddetin ve kaosun yükseldiğini, güvensizliğin artarak devam ettiğini ve şiddetin her geçen gün egemenliğini arttırdığını söyledi.

POLİTİKA 01.04.2016, 11:13 01.04.2016, 11:13
CHP Karşıyaka'dan suç duyurusu

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, CHP Karşıyaka İlçe Örgütü, İl Başkan Yardımcıları Dilek Bilgin, Tuğrul Keskin, İl Yöneticisi S.Utku Gümrükçü, CHP Karşıyaka Kadın Kolları ve Gençlik Kolları, Karşıyaka Belediye Meclis Üyeleri ve kalabalık bir partili topluluğu ile birlikte AKP İktidarına karşı Karşıyaka Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmasının ardından şu açıklamayı yaptı;

"Ülkemizde yoğunlaşan terör eylemleri hepimizde derin bir üzüntüye neden olmaktadır. 'Çözüm Süreci' adı altında, devletin ilgili kişilerinin terör örgütünün lideri ve üyeleri ile bir dizi görüşmeler yaptığı kamuoyunun malumudur. Buna karşın Genel Başkanımız ve Partimizin tüm kademelerince yapılan, sürecin parlamento temelinde yürütülmesi ve şeffaf olması uyarıları ise göz ardı edilmiştir.

""Bu dönemde, terör örgütünün şehir yapılanmasını kuvvetlendirmesine ve örgütün şehir ve ilçe merkezlerine silah ve mühimmat depolamasına dönemin ilgili kişileri tarafından göz yumulduğu, fırsat verildigi bilinmektedir. Hatta  valilere, kaymakamlara ve güvelik güçlerine müdahale etmemeleri konusunda talimat verdiklerini bizzat ikrar etmişlerdir.

Gelinen süreçte AKP hükümetinin bu yardımları sayesinde güçlenen terör örgütü yeniden silahlı ve bombalı eylemlerine başlamiştır.

 Terörün bu denli yoğunlaşmasında terör örgütünün tahkimat yapmasına göz yuman ve bürokratlara bu konuda emir, talimat veren dönemin ilgili kişilerinin bu eylemleri 'Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık' suçunu oluşturmaktadır."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208