CHP İzmir Milletvekili Polat'tan Erdoğan'a sert çıkış: 'Dalga geçmesin!'

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Karabağlar ilçesine yönelik eleştirilerine sert bir dille cevap verdi. 'İmar planı olmayan alana, umut tacirliği yaparak ‘kura çekimi’ yapan siz değil misiniz?' açıklamasında bulunan Polat, "Kimse İzmir halkının hafızası ile dalga geçmesin" ifadelerini kullandı.

POLİTİKA 22.02.2021, 21:20 22.02.2021, 21:35
CHP İzmir Milletvekili Polat'tan Erdoğan'a sert çıkış: 'Dalga geçmesin!'

İZ GAZETE- CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir'de Tunç Soyer'e ve belediyeye yönelik yaptığı Karabağlar eleştirisine cevap verdi.

"Karabağlar’da 2012 yılında 17 mahalleyi içeren 540 hektarlık alan Büyükşehir ve Karabağlar Belediyesi’nin haberi olmadan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli alan ilan edildi" ifadelerini kullanan Polat, "9 yıldır dönüştürülmeyen alan için iktidar hangi mantıkla modern bir kentten bahsediyor? Karabağlar’ın gelişimi ve bilime olan destek için, 80 hektarlık alan belediye meclisinden oybirliğiyle 'üniversite alanı' olarak geçmişken, neden konut ve AVM yapılsın diye çırpınıyorsunuz? İmar planı olmayan alana, umut tacirliği yaparak ‘kura çekimi’ yapan siz değil misiniz? Arlı arından utanır; arsız onu korkuttum sanır. Kimse İzmir halkının hafızası ile dalga geçmesin. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ve İlçe Belediye Başkanlarımız gerekli özveriyi göstermektedir" paylaşımında bulundu.

NE OLMUŞTU?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yer aldığı törende AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Sayın başkan da burada şu Karabağlar’ı ne zaman farklı bir hale getireceğiz? Modern bir şehir haline getireceğiz. Doğrusu bunun özlemi, hasreti içindeyim. Güzel İzmir’imize o bölge bu haliyle hiç yakışmıyor"açıklamasında bulunmuştu. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?