CHP gençliği Bayraklı’daki saldırıya öfkeli: ‘Hesap sormaktan çekinmeyeceğiz’

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bayraklı’daki seçim ofisine yapılan silahlı saldırıya tepkiler sürüyor. Bir tepki de gençlik kollarından geldi.

POLİTİKA 09.03.2019, 18:35
CHP gençliği Bayraklı’daki saldırıya öfkeli: ‘Hesap sormaktan çekinmeyeceğiz’

FATMAGÜL ÖNER / İZ GAZETE -  Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bayraklı’nın Yamanlar bölgesindeki seçim ofisine yapılan silahlı saldırıya tepkiler gelmeye devam ediyor. CHP Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı Ozan Uyan, saldırıyla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Başkan Ozan Uyan "Bugün bu saldırıyı yapanlar bilsinler ki Cumhuriyet Halk Partisi gençlik örgütleri Cumhuriyet Halk Partisi'ne zarar verenlerden hesap sormaktan da asla çekinmeyecektir" dedi.

‘İKTİDARA KAVUŞACAĞIZ’

“İzmir bugün olduğu gibi tarihinin her döneminde demokrasinin ve sağduyunun başkenti olmuştur” diyen Başkan Uyan, “Bugün yapılan saldırılar ile bu sağduyu ve hoşgörüye zarar verilmek istenmiştir. Ancak, bu saldırılar ne İzmir'in hoşgörüsüne ne de Cumhuriyet Halk Partisi'nin 31 Mart gecesi Türkiye'nin dört bir yanında kuracağı sosyal demokrat belediyecilik anlayışına zarar vermeyecektir. Bu tür siyaseti güdenler ve bu tür siyaseti amaçlayan herkes şunu bilsin ki; dün Bornova'da bugün Bayraklı'da yapılan saldırılar meşru değildir. Yıldırma politikası güden bu saldırılar biz genç partilileri ve bu partiye gönül vermiş gençleri yıldıramayacaktır. Bizler partimizin altı oklu bayrağını yılmadan, hoşgörü ile ve demokrasi ile dalgalandırmak için tüm çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz. Bu saldırılar gösteriyor ki Cumhuriyet Halk Partisi İzmir'in her yerinde her taşında her toprağında iktidara kavuşacaktır. Bugün bu saldırıyı yapanlar bilsinler ki Cumhuriyet Halk Partisi gençlik örgütleri Cumhuriyet Halk Partisi'ne zarar verenlerden hesap sormaktan da asla çekinmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Bostanlı 2 yıl önce
Bir sorar mısnız öyle bir olay olsa ilk kim kaçar ? Yüzde yüz milyon ozan bey kaçar
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
12°
az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?