CHP'de aday krizi: Örgütten toplu istifa!

CHP İzmir’de Parti Meclisi sonrası Büyükşehir ve 23 ilçe adayı netleşti. Menemen’den ise istifa haberi geldi.

POLİTİKA 28.01.2019, 15:47 29.01.2019, 10:01
CHP'de aday krizi: Örgütten toplu istifa!

İZ GAZETE - Tahir Şahin’in yerine Serdar Aksoy’un aday gösterildiği Menemen’de İlçe Başkanı Taklak, ilçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları yönetimi istifa etti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde merakla beklenen MYK ve PM toplantısı geride kaldı ve İzmir adayları büyük bir kısmı belli oldu. Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir Büyükşehir Adayı Tunç Soyer olurken ilçelerde ise pek çok isiim değişti. Menemen'de mevcut belediye başkanı Tahir Şahin’in yerine Serdar Aksoy’un aday gösterilmesine tepki gösteren Menemen İlçe Örgütü flaş bir karara imza attı. Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, ilçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları Şahin’in yerine Aksoy’un aday gösterilmesine tepki olarak istifa kararı aldıklarını açıkladı. Taklak ve yönetimin istifası basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu.

İşte o açıklama şöyle:

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Mehnmet 3 yıl önce
Bugün ülkemiz zor bir süreçten geçmektedir. AKP parti Hükmeti' nin uygulamış olduğu ekonomik, sosyal ve dış politikalardan ülke bir bataklığa saplanmış durumda. Gelin görün ki AKP karşısında sağlam durması gereken Atatürkümüzün kurduğu ve bizlere emanet ettiği CHP düşürdükleri durma bakın. Belediye Başkanlarının hegemonyası altında ki İlçe örgütlerindeki yönetim kadrosunda bulunanların Mevcut belediye başkanını aday gösterilmediğini gerekçe göstererek istifa mekanizmasını çalıştırmaları ne garip. Bu belediye başkanları değimliydi? Genel Merkezin temsil etmesi gereken ilçe başkanını kendi atayarak kongreleri anti demokratik yöntemlerle alarak, Gerçek CHP'lileri saf dışı etmediler mi?. Şİmdi şantajı ile CHP nin kalesi olan İzmir'in nadide ilçelerinden, olan menemen de parti içinde kaos yaratarak elimizdeki mevcut belediye Başkanlığını Ellimizle AKP'ye teslim etmek için çalışmanız nafile olacaktır. Gün omuz omuza yerelden genele iktidar sloganıyla partimizi iktidara taşıma zamanıdır
Günün Karikatürü Tümü
banner96
28°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?