Barış Atay'dan Soylu'ya: Kendisine bakan denilmesini istiyorsa...

İstanbul Kadıköy'de Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay bir grup tarafından saldırıya uğradı. Saldırının ardından Atay, Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne götürülmüş, tedavi altına alındıktan sonra taburcu edilmişti. TİP’in düzenlemiş olduğu Çamkule Mahalle Meclisi Halk Buluşmasına katılan Atay İz Gazete'den Hilal Taşçı'nın saldırı ile ilgili sorusuna yanıt verdi. 

POLİTİKA 07.09.2020, 15:32
Barış Atay'dan Soylu'ya: Kendisine bakan denilmesini istiyorsa...

TİP’in düzenlemiş olduğu Çamkule Mahalle Meclisi Halk Buluşmasına TİP Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay halkın sorularını yanıtladı. İz Gazete’den Hilal Taşçı’nın Kadıköy’deki saldırıyla ilgili sorusuna Atay şu şekilde cevapladı:

“Bir vekil İçişleri Bakanı'na bir tweet atıyor ve İçişleri Bakanı da yanıt olarak tweet atıyor. Bunun akşamında da vekil saldırıya uğruyor. Bunun ötesinde hiçbir şey düşünmemize gerek yok. Ben o gece saldırıya uğramamın sorumlusunun Süleyman Soylu olup olmadığının kanıtını sunmak zorunda değilim. Bunu emir telakki eden kimse neye dayanarak, neye güvenerek böyle bir şey yaptığının ortaya çıkarılmasının yükümlülüğü Süleyman Soylu’dadır. Tekrar söylüyorum eğer kendisine bakan denilmesini istiyorsa bu ülkede bakanlık yapan biri gibi davranmak zorundadır. Süleyman soylu eğer böyle davranmıyorsa, bizim açımızdan bir çete liderinden farkı yoktur.”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
19°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?