Anma etkinliğinde Kocaoğlu'ndan ilçe başkanına hakaret iddiası!

İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen 10 Kasım anma etkinliğine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocoağlu ile CHP Konak İlçe Başkanı Gruşçu arasında yaşananlar damga vurdu.

POLİTİKA 10.11.2018, 10:42
Anma etkinliğinde Kocaoğlu'ndan ilçe başkanına hakaret iddiası!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, ebediyetine uğurlanışının 80. yıl dönümünde İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen anma töreninde CHP içinde şok bir olay yaşandı. Gerçekizmir’in edindiği bilgiye göre Cumhuriyet Meydanı’nda gece boyunca Ata’ya Saygı nöbeti tutan CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve beraberindeki partili gençler anma törenine katıldı. Tören alanına gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Gruşçu arasında protokolde selamlaşma esnasında tartışma yaşandı. Edinilen bilgiye göre Kocaoğlu’nun Gruşçu’yla tokalaşırken diyalog yaşadığı, Kocaoğlu'nun ‘Bak elimi uzatıyorum’ dediği ilerledikten sonra ise dönüp hakaret ettiği (yav...) iddia edildi.

Tören bitimi sonrası Gruçşu’nun Kocaoğlu’nun yanına giderek tepki gösterdiği öğrenildi.Gruşçu’nun, “Sizi terbiyeli olmaya davet ediyorum. Küfürünüzü de size iade ediyorum” dediği Kocaoğlu’nun da “terbiyesizlik yapma” diye karşılık verdiği Gruşçu’nun da bunun üzerine yüksek sesle “Biz burada emek verirken siz takdir edeceğinize küfür ediyorsunuz size hiç yakışmadı” dediği belirtildi. İkili arasında yaşanan sözlü tartışmanın sürmesi üzerine araya vekil ve partililerin girdiği, Gruşçu’yu yatıştırıp alandan uzaklaştırdıkları öğrenildi. Kocaoğlu ve Gruşçu İzmir Kent Konseyi seçimlerinde de karşı karşıya gelmişti. Gruşçu'nun İzmir Kent Konseyi Başkanı olması sonrası Kocaoğlu'nun İzmir Kent Konseyi'nden desteği çektiği gündeme gelmişti. Gruşçu'nun ilçe başkanı seçilmesi sonrası konseyden istifa sürecinde de Gruşçu ve Kocaoğlu arasında ipler gerilmişti.

GERÇEK İZMİR

Yorumlar (1)
PARTİLİ 9 ay önce
SÖZ SAHİBİNE YAKIŞIR. YILLARCA ŞEKER HASTALIĞININ ARDINA SIĞINIP VATANDAŞ PARTİLİ PROTOKOL DEMEDİ MİLLETE SAYGISIZLIĞIN ALASINI YAPTI.
banner96
29°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü