Altıok'tan sert çıkış; Sunni olup imza verenleri önemsemiyor mu bu baskı yapanlar?

Cumhuriyet Halk Partisi 26. dönem İzmir milletvekili Zeynep Altıok, Alevi delegelerin imzalarının baskiyla geri çektirildiğine dair iddalara sosyal medya hesabından sert yanıt verdi.

POLİTİKA 31.07.2018, 13:39
Altıok'tan sert çıkış; Sunni olup imza verenleri önemsemiyor mu bu baskı yapanlar?

İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi'nde Olağanüstü Kurultay tartışmaları devam edeken, konuyla ilgili bir tepki de Cumhuriyet Halk Partisi 26. dönem İzmir milletvekili Zeynep Altıok'tan geldi. Altıok, CHP'de Olağanüstü Kurultay için imza vermiş olan Alevi delegelerin imzalarının baskiyla geri çektirildiğine dair iddalara sosyal medyada paylaşım yapan İyi Parti kurucularından ve gazeteci olan Ruhat Mengi'ye sosyal medyadan yanıt verdi.

Mengi'nin yaptığı, CHP'de olaganustu kurultay icin imza vermis olan Alevi delegelere imzaları baskiyla geri çektiriliyormuş. Bu şekilde "uzatmalari oynayarak" ve partisinde değisimi onleyerek koltukta kalmanin başariyla ilgisi olamaz. Ancak "yozlaşma"nın artmasini saglar." paylaşımına Altıok, "Sunni olup imza verenleri önemsemiyor mu bu baskı yapanlar? Ya da Alevilere ‘imza verin’ çağrısı yapılmıyor mu? Bu nasıl bir tanım ve ayrım? Bu yaftalar ve tabular üzerinden siyaset dizaynının kimseye faydası yok. Sadece Akp’ye yarar!" ifadelerine ile sert bir şekilde yanıt verdi.

İşte o paylaşımlar;

Yorumlar (0)
banner96
banner178
14°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?