Altıok'tan Akın Atalay tepkisi

Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Avukat Akın Atalay'ın dün yapılan duruşmada tutukluluğunun devamına karar verilmesi sonrası CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok’tan tepki geldi.

POLİTİKA 17.03.2018, 11:41 17.03.2018, 11:47
Altıok'tan Akın Atalay tepkisi

Altıok yaptığı açıklamada Akın Atalay’ın rehin tutulduğunu söyleyerek “Haksız ve hukuksuz olan bu davada iktidara bir rehin gerekiyordu o yüzden Akın Atalay’ı tutsak ettiler”dedi.

Zeynep Altıok, açıklamasında mahkeme başkanının sözlerine de değinerek “Mahkeme Başkanı ‘Gemiyi en son kaptanlar terk eder’ deyip kararı sonraki duruşmaya bırakmıştı. Bu karar bize gösterdi ki tutuklu ve tutsak olan hukukun ve mahkemelerin kendisidir” ifadesini kullandı.

Altıok’un açıklamasında öne çıkan başlıklar şunlar oldu;

GÜLEN SAVCILARI SAHTE DELİL ÜRETİYORDU SARAY SAVCILARI ONA DA GEREK GÖRMÜYOR

İktidar, rehin aldığı mahkemeler aracılığı ile onurlu gazetecilik yapan Cumhuriyet gazetesi yazarlarını haksız yere tutuklamış ve sürdürülemez çökmüş davanın sanıklarını birilerinin talimatına rağmen tek tek serbest bırakmak zorunda kalmıştır. Eskiden Gülen cemaatinin savcıları sahte delil üreterek iddianame hazırlıyorlardı, şimdi Saray mahkemeleri buna dahi gerek görmüyor. Gerçekleri yazan onurlu gazeteciler Ahmet Şık, Murat Sabuncu ve hayatlarından çalınarak haksız yere yargılanan gazetecilerin suçsuzluğu gün gibi açıktadır.

İSTİBDAT REJİMİYLE YÖNETİLİYORUZ

Yargı eliyle basın özgürlüğünün, ifade özgürlüğünün, haber alma hakkının bu kadar baskı altına aldığı bir dönemi daha önce hiç yaşamadık. Maalesef bugün en koyu istibdat rejimlerini aratacak bir rejimle yönetiliyoruz. Ancak bu zulüm elbette bitecek ve Akın Atalay, Ahmet Şık, Murat Sabuncu başta olmak üzere bu davanın tüm onurlu gazetecileri özgür ve demokratik bir Türkiye için gazetecilik yapmaya gerçeğin peşinde olmaya devam edecekler. Güneş Balçıkla sıvanmaz!

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?