AKP'li Milletvekili'nden CHP'li Belediye Başkanı'na cinsiyetçi sözler

AKP'li Milletvekili Metin Yavuz, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu hedef alan cinsiyetçi açıklamalarda bulundu. Yavuz'un, "Hanımefendidir, annedir, şudur, budur ama bu kimliğe uygun bir hareketi yok” şeklindeki söylemi büyük tepki topladı.

POLİTİKA 24.09.2020, 00:11 24.09.2020, 00:17
AKP'li Milletvekili'nden CHP'li Belediye Başkanı'na cinsiyetçi sözler

AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz, partisinin İncirliova Kadın Kolları Kongresi’nde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik skandal ifadeler kullandı. Yavuz, kongrede yaptığı konuşmada, “Hanımefendidir, annedir, şudur, budur ama bu kimliğe uygun bir hareketi yok” dedi. 

haberaydin.com'dan Cem Celil Lale'nin haberine göre Metin Yavuz, Özlem ÇerçioğlU'nu hedef aldığı skandal konuşmasında, “Ama ben şuna inanıyorum nasıl kadın-erkek eşitliği varsa, karşımızdaki rakibimizin de eşit davranışlara muhatap olması gerekiyor. Yani biz geçtiğimiz seçimlerde maalesef böyle bir hata yaptık. Dedik ki ‘Annedir, bayandır’ naif bir şekilde kendisi ile bir mücadeleye girdik. Şimdi görüyoruz ki bu mücadeleyi eksik yapmışız. Hanımefendidir, annedir, şudur, budur ama kendisinin bu kimliğe uygun bir hareketi yok. Bu naif anne, bayan dediğimiz, hürmet ettiğimiz seçimlerde ona göre davrandığımız kişi çıkıp..." ifadelerini kullandı.

CHP'Lİ KILIÇ'TAN SERT TEPKİ: 'YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Öte yandan CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Yavuz'a tepki göstererek sosyal medya hesabı üzerinden, "Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na kadın kimliği üzerinden yapılan saldırı, başarısızlığın ve ezilmişliğin dışa vurumudur. Kadını hakir gören bu gerici zihniyetle mücadele etmeye, Topuklu Efemiz Özlem Çerçioğlu’‘nun yanında olmaya devam edeceğiz" açıklamasında bulundu

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?