AKP'li Dağ, Soyer'in 'birlik mesajını' yine anlamadı

İzmir'de bugün CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yönelik düzenlenen saldırıyı kınamak için protesto düzenlendi. Eylemden sonra Başkan Tunç Soyer'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımına, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ dikkat çeken bir paylaşım yayınladı.

POLİTİKA 22.04.2019, 17:05 22.04.2019, 20:02
AKP'li Dağ, Soyer'in 'birlik mesajını' yine anlamadı

İZ GAZETE- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na dün şehit cenazesinde yapılan saldırıya yönelik bugün parti örgütlerince 81 ilde eş zamanlı protesto düzenlendi. İzmir'de Konak Meydanı'nda da kınama açıklaması yapıldı. Düzenlenen eylemde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer fotoğrafları sosyal meedya hesabından paylaşarak,"Bugün İzmir şiddete karşı tek yürek oldu. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bu şiddet eylemi, Türkiye siyasetinde aylardır sürdürülen iftira ve linç söylemlerinin kaçınılmaz ve utanç verici bir sonucudur. Faillerin ivedilikle cezalandırılmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Başkan Soyer'in paylaşımı üzerine AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ Twitter hesabından yanıt verdi. AKP'li Dağ, 'İzmir halkını olumsuz söylemlerle germeye değil İzmir'e hizmet etmeye çalışmalısınız' diye yazdı.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?