'Ajanlık dayatmasına’ suç duyurusu

Veli Akman isimli Kaldıraç dergisi okuru bir kişinin İzmir’de kendini polis olarak tanıtan kişilerin ajanlık dayatmasına maruz kaldığı öğrenildi.

POLİTİKA 26.02.2020, 09:43
'Ajanlık dayatmasına’ suç duyurusu

CENGİZ ALDEMİR / İZ GAZETE - Ajanlık dayatmasına maruz kalan Veli Akman, Türkiye İnsan Hakları Vakfı Dokümantasyon Merkezi’nin (TİHV) günlük olarak yayımladığı ‘İnsan Hakları Raporu’nda yer aldı. Veli Akman, İnsan Hakları Derneği (İHD) İzmir Şubesi’nde düzenlediği basın toplantısında, dayatmalara karşı boyun eğmeyeceğini belirtti. Öte yandan olayla ilgili Veli Akman’ın avukatlarının ilgili kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Kendini sivil polis olarak tanıtan kişiler tarafından ‘ajanlık dayatmasına’ maruz kaldığını ifade eden Akman şu açıklamada bulundu: “Tanımadığım üç sivil kişi yolda yürürken aniden yanıma geldi. Bana kimlik kartı göstererek polis olduğunu söyledi. Son zamanlarda katılmış olduğum yasal eylemleri sayarak beni uzun süredir takip ettiklerini, neler yaptığımı ve evimin adresini de bildiklerini söylediler. Bana dergi ve arkadaşlarım hakkında sorular sordu. Herhangi bir sıkıntım olursa onları arayabileceğimi, bana kira ve burs yardımında, mezun olduktan sonra da bakanlıkta iş bulmamda ya da diğer iş mülakatlarında kolaylık sağlayabileceklerini söylediler.”

Yorumlar (1)
komiser abiniz 9 ay önce
güvenme dayına,ekmek al yanına...
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
27°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?