'Dostcam işçisi yalnız değildir'

EMEP İzmir İl Örgütü Çiğli OSB'de sendikalı oldukları için işten atılan ve fabrika önünde direnişe geçen Dostcam işçilerini ziyaret etti.

POLİTİKA 18.04.2016, 11:13 18.04.2016, 11:13
'Dostcam işçisi yalnız değildir'

Fabrika önünde işçilerle bir araya gelen EMEP üyeleri işçilerin haklı ve onurlu mücadelesinde her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti. EMEP adına konuşma yapan İl Başkanı Cabbar Demirci, bugün Türkiye'nin her yerinde farklı iş kollarında işçilerin direnişte olduğunu belirterek, Dostcam direnişinin İzmir ve Türkiye açısından önemli bir yerde olduğunu vurguladı. Direnişin işçi sınıfı açısından önemli olduğunu, kazanımla sonuçlanana kadar parti olarak işçilerin her zaman yanında olacaklarını ifade eden Denmirci, "1Mayıs öncesi bu direnişin 1 Mayıs'ı güçlendireceğine inanıyoruz. Onurlu mücadelenizi destekliyor ve 1 Mayıs'ta tüm işçi sınıfı alanlarda olmasını umut ediyoruz" dedi. 

Emek Partisi (EMEP) İzmir İl Örgütü Çiğli Organize Sanayi Bölgesinde sendikalı oldukları için işten atılan ve fabrika önünde direnişe geçen Dostcam işçileri ziyaret etti. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü önünde toplanan partililer, "İş ekmek özgürlük", "Dostcam işçisi yalnız değildir" , "Sendikal hak engellenemez" sloganları eşliğinde dostcam fabrikası önüne yürüyüş gerçekleştirdi.

İşçiler adına konuşan Süleyman İssi ise, çalışma koşullarının zor olduğunu, düşük ücretlerde ağır şartlar altında çalıştıklarını anlatarak, Emek Partisi'nden çalışma koşullarının ve taleplerinin kamuoyunda duyurmasını istedi.  Emek Partisi'ne bu süreçte yanlarında oldukları için teşekkür eden İssi, mücadeleyi hep birlikte büyüterek kazanacaklarını söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
11°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208