Avukat Ahmet Cemil Balyeli, ilçenin sorunlarını çözmek için Kemalpaşa Belediye Başkanlığına talip oldu. Kemalpaşa Belediye Başkanlığı aday adaylığı için dosyasını İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz’a sunan Balyeli’nin aday adaylık açıklamasına, muhtarlar, dernek ve oda başkanları ile yöneticileri, meclis üyeleri, ailesi, sevenleri, çok sayıda parti üyesi ve Kemalpaşalılar katıldı.

Kemalpaşa’da bir ilk: Başkan, koltuğuna talip olan yardımcısının istifasını duyurdu Kemalpaşa’da bir ilk: Başkan, koltuğuna talip olan yardımcısının istifasını duyurdu

Kemalpaşa’yı hak ettiği seviyeye getireceğiz

Kemalpaşa’nın eşsiz güzelliği ve istihdamda İzmir’in önde gelen ilçelerinden olduğunu kaydeden Balyeli, ilçenin şimdiye kadar hak ettiği değeri alamadığını söyledi. Kemalpaşa’yı İzmir’in parlayan yıldızı haline getirmek için göreve talip olduğunu belirten Ahmet Cemil Balyeli, “Doğal güzellikleri açısından dünyanın ender yerlerinden biri olan ilçemiz Kemalpaşa, sanayisi, tarımı ve turizmi ile ülkemizin gelişme potansiyeli en yüksek ilçelerinden biridir. Ancak, bu potansiyel bir türlü doğru kullanılamamış, değerlendirilememiş ve Kemalpaşa hak ettiği seviyeye gelememiştir. Artık Kemalpaşa’nın hak ettiği değeri bulması gerekiyor” dedi.

Şimdi projelerimi uygulama vakti

İlçe başkanlığı döneminde her zaman vatandaşla bir arada olduğunu belirten Balyeli, bu dönemi başarıyla yerine getirdiğini ifade etti. İlçenin sorunlarını tek tek tespit ettiklerini ve çözümlerini bildiklerini açıklayan Balyeli, “Dört yıllık ilçe başkanlığım döneminde, tüm üyelerimiz ile birlikte her an halkımız ile iç içe olduk ve hemşerilerimizin iki şey istediğini gördük, biri samimiyet diğeri de hak ettikleri hizmeti almak. Hizmet noktasında, Kemalpaşa’nın işçisi, çiftçisi, sanayicisi, kadını, genci, çocuğu, engellisi, öğrencisi, işsizi ile sürekli diyalog içerisinde olduğumuzdan tüm bu sosyal kesimlerin taleplerini ve bu taleplerin nasıl çözüleceğini biliyorum. Samimiyetimizi ise tüm hemşerilerimiz biliyor ve bize güveniyorlar. İlçe Başkanlığı dönemimi staj dönemi olarak görüyorum ve stajımı da başarı ile bitirdiğime inanıyorum. Şimdi tüm bu birikimlerimi uygulamak, Kemalpaşa’ya hizmet etmek için önce örgütümden sonra tüm hemşerilerimden destek istiyorum” ifadelerini kullandı.