Bayram temizliğini kentin tüm noktalarına yayan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, hem İzmir’in önemli turizm destinasyonlarında hem de metropol ilçelerde temizlik çalışması yapıyor. Bu kapsamda yağmur suyu ızgaraları ve taşkan bacaları ile kanalizasyon ve galeri mecra hatları, ekipler tarafından gece gündüz temizleniyor. İZSU, İzmirlilerin yanı sıra kenti ziyaret edecek yerli ve yabancı turistlerin de konforunu sağlamak için yoğun çaba sarf ediyor.
 

Çeşme’de gece gündüz çalışma

Kentin önemli turizm noktalarından olan Çeşme de yaz sezonuna hazırlanıyor. Bu kapsamda, ilçeye bağlı Musalla, İnönü, Dalyan, 16 Eylül ve Sakarya mahallelerinin atık sularını terfi istasyonuna ileten kanalizasyon hattında temizlik çalışmaları yürütüldü. İlçenin ana arterlerinden olan bölgedeki temizliğin kısa sürede tamamlanması ve trafiğin sekteye uğramaması için 6 ayrı ekip eş zamanlı çalışarak gece gündüz görev yaptı. Çeşme Marina bölgesi olarak da bilinen ve işletmelerin yoğunlukta olduğu alanda, hat içerisinde biriken atıklar bertaraf edildi.
 

Metropol ilçelerde bayram temizliği

Çevre ve halk sağlığına yönelik çalışmalara ağırlık veren İZSU Genel Müdürlüğü; Konak Meydanı, Güzelyalı Mahallesi, Göztepe Sahili, Bostanlı Deresi ve Bostanlı Sahili, Bornova Kemalpaşa Caddesi, Bayraklı Fuat Edip Baksı Caddesi, Narlıdere Sahilevleri, Buca ve Gaziemir gibi bölgelerde de görevlerini sürdürüyor. Kentin cadde, sokak ve bulvarlarında bulunan yağmur suyu ızgaraları ve taşkan bacaları ile kanalizasyon ve galeri mecra hatlarının temizliği, ekipler tarafından hız kesmeden devam ediyor.

Editör: Özlem Çimen Durmaz