Doğum sırasında beyninin oksijensiz kalması nedeniyle Serebral Palsi hastası olan Sema Yılmazgil, Eskişehir'de başlayan yaşam mücadelesini İzmir'de sürdürürken Sevginin Gücü isimli bir kitap yazmaya başladı. Ellerini ve ayaklarını kullanamadığı için tekerlekli sandalyeye bağlı yaşayan Yılmazgil, burnunun ucuyla tabletine dokunarak harf harf kitabını bitirmek için mücadele etti. Bu süre zarfında annesini de kaybeden ve bakımı komşuları tarafından Sema Yılmazgil, yılmayarak kitabını basıma hazırladı.

Çalkaya ile görüştü

Sevginin Gücü isimli kitabında Engelli olan Rüya isimli bir kız ile arkadaşı Oya’nın üstesinden geldikleri zorlukları ve hayat hikayelerini anlatan Sema Yılmazgil, hazırladığı kitabın basımı için Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ile görüştü. Basımı yapılan kitabın Balçova Engelsiz Kafe’de bugün düzenlenen imza gününde heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okunan Sema’yı akrabaları, arkadaşları ve İzmir’deki Engelli Derneklerinin Yöneticileri de yalnız bırakmadı.

Hayat dersi niteliğinde

Sema ile gurur duyduklarını ifade eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Biz Engelli bireylerimizi sosyal hayatın içine çekmek için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Ama Sema’nın gösterdiği başarı ve azim hepimize bir hayat dersi niteliğindedir. Kendisine ve O’nu bu yaşam mücadelesinde yalnız bırakmayan Balçovalı Komşularına bize Sevginin Gücünü anlattıkları için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.