İYİ Parti Eski İl Başkan Yardımcısı Selçuklu siyasetçi Levent Görür; aralarında İYİ Parti İlçe Başkanı Deniz Kayapınar, yönetim kurulu, parti kurucu ve delege üyelerinin de bulunduğu 100’ün üzerindeki partili ile birlikte toplu istifasını verdi.

Levent Görür, beraberindeki partili arkadaşlarıyla yerel seçimde CHP’li Filiz Ceritoğlu Sengel'e destek vereceklerini açıkladı.

Biz Selçuk’ta ittifakımızı kurduk

Partiden istifa eden arkadaşları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulunan İYİ Parti Eski İl Başkan Yardımcısı Levent Görür yerel seçim sürecindeki tavrı hakkında şunları söyledi:

“Çalışmalarını beğendiğim, 5 yıldır belediye başkanlık görevini yapan hatta son zamanda adı ciddi anlamda büyükşehir adaylığı için geçen Cumhuriyet Halk Partisi adayı Sayın Filiz Ceritoğlu Sengel’i, şahsi olarak destekleme kararı aldım. Yaklaşık 15 gündür teşkilatla görüşüyorum. Bugüne kadar olumsuz bir tepki almadım. Gerçekten çok büyük olumlu tepki aldım. Biz Selçuk’ta tabanda ittifakımızı kurduk. İnşallah bu ittifakla yola yürüyüp 31 Mart’ta da Filiz Ceritoğlu Şengel’in yanında, seçimlerde destek olacağız. İnşallah bu tavrımız İstanbul’a, Ankara’ya ve diğer yerlere de sirayet eder. Biz hep tabanda birlik diyorduk. Bunu biz Selçuk’ta başardık Allah’ın izniyle. Gerisi, darısı bütün Türkiye’nin başına."

Filiz Başkan’a destek vereceğiz

2019 yılından beri İYİ Parti’nin içerisinde olduğunu, çeşitli kademelerde görev aldığını, yaklaşık 2 yıldır da İYİ Parti İlçe Başkanı olarak görev yaptığını belirten Deniz Kayapınar, “Biz İYİ Parti’nin güçlenmesi, gelişmesi, büyümesi için gerekli çalışmalarda bulunduk. Birçok insanı partimize üye yaptık. Ancak gelinen noktada parti içi yaşanan gelişmeler neticesinde İYİ Parti’den istifa etme kararı aldım. Hem ilçe başkanlığından hem de üyelikten istifa ettim” dedi.

Bu yerel seçim döneminde, bundan sonraki süreçte Selçuk’ta istifa eden arkadaşlar ve üyeler ile görüştükleri belirten Deniz Kayapınar, “Selçuk’ta Cumhuriyet Halk Partisi’ni yani Filiz Başkan’ı destekleme kararımız var. Arkadaşlarımızın da görüşleri bu şekilde” diye konuştu.

Editör: Duygu Kaya