CHP Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay, Karabağlar Örgüt Toplantısına katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay’ın katılımı ile gerçekleşen örgüt toplantısına, İlçe Başkanı Bülent Sözüpek, Karabağlar Kadın Kolları Başkanı Aydan Tör, İl Örgütü, partililer ve Karabağlılar yoğun ilgi gösterdi.

Tıpkı sizler gibi

Konuşmasına kendini tanıtarak başlayan Kınay, "Çevre Mühendisiyim. Hayatımın her alanında yaşamdan yana, emekten yana, halktan yana, iyiden doğrudan yana, adaletten yana mücadele ettim. Bu mücadeleyi yürütürken tek başıma değildim. Benimle birlikte aynı mücadeleyi yürüten herkesle birlikte, o yolun içerisinde yan yana, omuz omuza mücadele ettim. Bir anneyim.  Bir eş, bir kadın, Atatürk'ün cumhuriyetinde, Atatürk'ün ilkeleriyle yürüyen bu yolda mücadele eden bir yaşam savunucusuyum. Burada karşınızda duruyorum. Tıpkı sizler gibi. Tıpkı burada aynı inancı, aynı umudu taşıyan herkes gibi ben de sizlerden biriyim. Benimle birlikte burada olduğunuz için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Her birinizi tanıyorum

"Bizler birbirimizi tanıyoruz" diye konuşan Kınay, "Ben buradaki her birinizin gözlerini biliyorum. Her birinizi tanıyorum. Bizler birbirimizi emek mücadelesinden tanıyoruz. Hak mücadelesinden tanıyoruz. Bu kentin her yerinde, her sokağında yaptığımız yaşam mücadelesinden tanıyoruz. Kent mücadelesinden tanıyoruz. İşçilerimiz, emekçilerimiz, emeklilerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız, gençlerimizle birlikte geleceğimizle ilgili yaptığımız mücadelelerden tanıyoruz. Kim olduğumuz, nerede yaşadığımız, ne olduğumuz, nereden geldiğimiz önemli değil. Bizler aynı inancı, aynı mücadeleyi daha iyi bir yaşamı hak ettiğimiz yaşamı hayata geçirmek için mücadele ediyoruz. Hepimiz aynı mücadelenin içerisindeyiz. Biz birbirimizi iyi tanıyoruz. Biz birbirimizi, inancımızı iyi tanıyoruz.

Beraber mücadele ediyoruz

Biz başkalarını da iyi tanıyoruz. Başkalarının sözlerini de iyi tanıyoruz. Güzel sözleri söylerken o ambalajı kazıdığımızda altından çıkan acıları, altından çıkan yoksulluğu, yanlışlığı, yirmi yıldır hayatımızı enkaz altında bırakan, cebimizden emeğimizi, soframızdan ekmeğimizi, aşımızı, sağlığımızı, güvenliğimizi, çocuklarımızı, gençlerimizi, kadınlarımızı, geleceğimizi umudumuzu çalanları iyi tanıyoruz. Biz onları iyi tanıyoruz. Bu mücadelenin içerisinde her birimiz kentlerimizde, evlerimizde, sokaklarımızda, soframızın içinde; eşimiz, dostumuz, çoluğumuz, çocuğumuzla ayakta kalıyoruz. Dayanışmayla, birbirimize olan inancımızla bu yürüttüğümüz mücadeleyle, ahlakımızla, liyakatimizle, iyi niyetimizle, birbirimize olan güvenimizle, Atatürk'ün, Cumhuriyetin bize açtığı yolda aynı yolda yürümeye olan inancımızla beraber mücadele ediyoruz. Bugün bunu bilenler bizi susturmaya çalışıyorlar. Bizi uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Bizim birbirimizden ayrıştırmaya, ötekileştirmeye, bir araya gelmeyelim diye zenginliklerimizi, renkliliklerimizi, farklılıklarımızı öcü gibi göstermeye çalışıyorlar. Oysa biz bu zenginliklerle, bu farklılıklarla biz olduğumuz için çok güçlüyüz. " açıklamasında bulundu.

Bizi ayırmaya çalışıyorlar

Kınay açıklamasının devamında şunları söyledi:

Bugün bunu söyleyenler daha dün Hatay'da depreminin birinci yılında acılarımız tazeyken, acılarımızı sarmamışken, kentlerimizi enkaz altındayken kaç kişiyle canımızı verdiğimizi bilmezken bizden değilseniz hizmet vermeyiz diyorlar. Bu vicdansızlık, bu duygusuzlukla bizi birbirimizden ayırmaya çalışıyorlar. Oysa bizler tüm bu iktidarın, bu siyasetlerin, bu cümlelerin dışında kendi kentlerimizde hak ettiğimiz vergilerimizle, emeğimizle, çalışmamızla, sokaktaki gücümüzle zaten bizden olan, zaten bize verilmesi gerekenleri alamadığımız ama bize verilmesi gerekenler yandaşlara dağıtıldığı için biz yoksullaşırken, yandaşlar zenginleştiği için, bizim çocuklarımız kaybolurken, bizim gençlerimiz kaybolurken, onların çocukları, gençleri birdenbire başka hayatlar yaşadığı için bu mücadele de çok önemliyiz.

Var mısınız?

Bizler bu gücümüzle, bu sesimizle Türkiye'nin en aydınlık, en çağdaş herkese kucak açan İzmir'inde Büyükşehir Belediye Başkanımız Cemil Tugay'la birlikte beş yıl boyunca hayata geçireceğimiz sosyal demokrat, halktan yana, emekten yana, toplumdan yana çalışmalarımızla kalkındıracağımız, zenginleşeceğimiz, Karabağlar'ın zenginleşeceği, buradaki her birimizin her vatandaşımızın zenginleşeceği, yandaşlara değil kente dağıtılan refahla birlikte, birlikte üreteceğimiz sesimizi birlikte büyüteceğimiz herkesin sözüne ortak olacağımız bir Karabağlar ve bir İzmir için var mısınız?

Omuz omuza olacağız

Bu sözler, bu ülkede sesi kısılmak istenen, umudu, emeği, dayanışması yok edilmek istenen herkesin sözü. Biz bu sözü Karabağlar'da büyüteceğiz. Bu söz ülkenin her yerinde Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleriyle birlikte yürürken, büyürken biz onlarla beraber el ele omuz omuza olacağız. Ama sesini duyurmak isteyen herkesin, gücünü göstermek isteyen herkesin bizimle birlikte halktan yana, toplumdan yana, emekten yana, ahlaklı, doğruyu söyleyen, kendi paylaştığını herkesle paylaşan, yandaşa değil halka hizmet eden, devletin kaynaklarını, kamunun kaynaklarını, yandaşa değil, halkına veren bir belediyecilik anlayışıyla beraber birlikte yürümeye var mısınız?

Hep beraber geliyoruz

Bugün burada bir kadın belediye başkan adayı olarak karşınızdayım.

Karabağlar, İzmir'in geleceği olurken, bu geleceği yaratırken tıpkı ülkemizin ikinci yüzyılında bugün kadınların, gençlerin, çocukların sesini daha çok duyuracağım.

Ötekileştirmediğimiz, bir arada olduğumuz, kim olduğumuz, ne olduğumuz nereden geldiğimizde değil; liyakatimiz, birikimimiz, niyetimizle birlikte değerlendirdiğimiz, hiçbirimizin ötekileşmediği, hepimizin emeğine saygı duyulduğu, her birimizin kendine önemli, değerli hissettiği bir Karabağlar için benimle birlikte var mısınız?

Biz Karabağlar için hep beraber geliyoruz.