Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa Günay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makam koltuğunu Vali Kazım Paşa İlk Okulu 4’üncü sınıf öğrencisi Masal Yeken’e devretti.

Çocuk Başkan Masal Yeken makam koltuğuna oturarak, açıklamalarda bulundu.

“Başkanımız Günay’a öncelikle tüm çocuklar adına en içten dileklerimle teşekkür ediyorum. Güzelbahçe Belediye Başkanı seçilen makamın gerçek sahibi Sayın Mustafa Günay’a öncelikle tüm çocuklar adına en içten dileklerimle teşekkür ediyorum. Bizlere bu onuru yaşattıkları için tüm Güzelbahçeli çocuklar adına teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Sizden aldığımız bayrağı taşıyacağız

Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı kutlayan Yeken, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle anıyoruz. Bizler vatanımızı, bayrağımızı korumayı, insan sevgisini, çalışkan ve dürüst olmayı kıymetli anne, babalarımızdan ve değerli öğretmenlerimizden öğreniyoruz. Bugünün çocukları, yarının büyükleri olarak sizlerden aldığımız bu bayrağı, ülkemizin en güzel yerlerine taşıyacağız. Bizlere gösterdiğiniz güvene, verdiğiniz değere ve sevgiye layık olacağız. Barışın tüm dünyayı kucakladığı, yeryüzündeki tüm çocukların eşit şartlarda olduğu Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun.”

Bir şehrin geleceği gençler ve çocuklar üzerine kurulmalı

Yeken, Belediye Başkanlığı makamının önemli bir makam olduğunu, temelinde halka hizmet olduğunu ifade ederek, “Belediye olarak bu dönemde de çocukların güven içerisinde eğlenceli zaman geçirecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri alanlarda destek olmak önceliğimizdir. Spor alanlarında, kurslarda, parklarda, kütüphanelerde, kültürel ve fiziki çalışmalar planlıyoruz. Yatırım projesini buna göre gerçekleştireceğiz. Bir şehrin geleceğinin gençler ve çocuklar üzerine kurulması gerektiğini biliyoruz. Hedeflerimizi bu doğrultuda gerçekleştireceğiz. Eğitim öğretim veren kurumlar bunların önemli parçasıdır. Bu yüzden okullarımıza yapabileceğimiz tüm desteği sağlayacağız. Koltuğunu kendisine bırakmadan önce mütevazılığı ve çalışkanlığı ile halkın, iletişim dili ile gençlerin ve biz çocukların gönlünü kazanmış. Güzelbahçe Belediyesi’nin eğitim kurumlarının desteklenmesinin devam etmesini, eğitim öğretim gördüğüm okulun Güzelbahçe’nin ilkokullarından olduğunu belirtip, okulum ile ilgili eksiklerin giderilmesini istiyorum. Bunları sizlere liste halinde sunacağız. Sizlerin de gerekli hassasiyeti göstereceğinize eminim. Ayrıca sokakta yaşayan can dostlarımıza gerekli hassasiyetin gösterilmesini, can dostlarım mama ve barınma sorunun çözülmesini belediyemiz açısından doğru olacağını düşünüyorum ” diye konuştu.

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa Günay, “ Vermiş olduğunuz listede eksikleri hemen müdürlerimize iletiyor, en kısa zamanda tüm eksiklerin giderilmesi için titizlikle çalışmalara başlayacağız” dedi.

Editör: Duygu Kaya