Yoksula 'askıda pide' kampanyası

İZMİR'in Basmane semti, Suriyeli mültecilerin göçüyle daha fazla yoksul insanı barındırırken, binlerce kişi karnını doyurabilmek için hayırseverlere umut bağladı.

GENEL 08.06.2016, 10:15 08.06.2016, 10:26
Yoksula 'askıda pide' kampanyası

Geçtiğimiz aylarda kentte yoksulların merkezi haline gelen Basmane semtindeki tarihi Basmane Fırını 'askıda ekmek kampanyası' düzenledi ve toplam 22 bin 636 ekmek bağışlandı. Çoğunluğu Suriyeli mülteciler bu ekmeklerle karnını doyurdu. Bu kez de aynı fırın Ramazan ayı boyunca 'askıda pide' kampanyası düzenlendi.

Fırın işletmecisi Yusuf Demir semtte her gün sadece karnını kuru ekmekle doyuran yüzlerce insan olduğuna dikkat çekerek, "Semtimizde yoksulların sayısı göçlerle birlikte her geçen gün artıyor. Askıda ekmek kampanyamız sürekli devam ederken, Ramazan ayı boyuncada pide kampanyası yaptık. Her gün cebinde parası olmayanlar fırına gelip 'askıda ekmek var mı?' diye soruyor. Ülkesinde iç savaştan kaçıp gelen, fakat günlük bir iş bile bulamayan insanların askıda ekmekten başka karnını doyurma çaresi yok. Şimdi hayırseverlerin bağışlayacağı pideleri askıya koyacağız ve ihtiyaçlılar gelip alacak" dedi.

Mustafa OĞUZ/ İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?