Yassıcaada sezonu bayramda açılıyor

İZMİR’de günübirlik tatilin en renkli ve en ekonomik merkezlerinden biri olan Büyükşehir Belediyesi Yassıcaada Tesisleri, Bayramın ikinci gününden itibaren konuklarını ağırlamaya başlayacak.

GENEL 20.06.2016, 10:42 20.06.2016, 10:55
Yassıcaada sezonu bayramda açılıyor

Büyükşehir Belediyesi, Yassıcaada sezonunu 6 Temmuz’da açarak ekonomik tatilin yolunu gözleyen İzmirlilere bayram ettirecek. 14 yıldır günübirlik tatilin adresi olan Urla açıklarındaki ada tesislerinde ucuzluğun yanı sıra yine güvenli ve kaliteli bir hizmet verilecek. İZDENİZ gemileriyle gerçekleştirilen Yassıcaada seferleri Ramazan Bayramı’nın ikinci günü başlayıp 15 Eylül’e kadar devam edecek. Tesis, yine Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Grand Plaza Turizm A.Ş. tarafından işletilecek.

BİLET SATIŞLARI ÜÇ İSKELEDE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yassıcaada seferleri, Karşıyaka iskelesinden 08.30’da, Üçkuyular iskelesinden ise 09.00’da başlıyor. Adadan dönüş saati ise 17.45. Gidiş-dönüş gemi yolculuğu ile tesise giriş ücretinin sadece 18 TL olduğu “Yassıcaada tatili"nin biletleri sefer gününe kadar Karşıyaka, Konak ve Üçkuyular iskelesindeki bilet satış ofislerinden temin edilebilecek. Yassıcaada tatilinden 7 yaş altı çocuklar, ebeveynleri ile birlikte olmak kaydıyla ve düzenlenecek ‘serbest seyahat belgesi’yle ücretsiz yararlanabilecek.

SAĞLIK EKİBİ VE CANKURTARAN DA VAR

Yassıcaada'nın 400 metrelik kumsal ve masmavi denizle buluşmak, küçük bir tatil yapmak isteyen ada misafirleri, yiyeceklerini kendileri getirebilecekleri gibi, Grand Plaza tarafından işletilen kafeteryadan da sağlıklı ürünler alabilecek. Büyükşehir Belediyesi, tatilcilerin sağlık ve güvenliği için güvenlik görevlilerinin yanı sıra bir doktor ve bir hemşireden oluşan sağlık ekibi ile cankurtaranı da hazır bulunduruyor.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
30°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?