Yamanlar'da Alevilerin 40 yıldır yaşadıkları evler işaretlendi

Bayraklı’nın Yamanlar ilçesinde kimliği belirsiz şahıslar tarafından Alevi yurttaşlara ait olduğu belirlenen altı eve çarpı işareti konuldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

GENEL 22.03.2019, 13:28 22.03.2019, 18:40
Yamanlar'da Alevilerin 40 yıldır yaşadıkları evler işaretlendi

TUGAY CAN / İZ GAZETE - Bayraklı ilçesine bağlı Yamanlar mahallesinde kimliği belirsiz şahıslar tarafından Alevi Yurttaşlara ait olduğu tespit edilen altı eve işaret konuldu. Edinilen bilgiye göre olay yerine gelen emniyet mensupları işaretleri sildi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Bayraklı’nın Yamanlar Mahallesi’nde gerçekleşen olayı ilk fark eden sabah yürüyüş yapan mahalle sakini Hüseyin Akgül oldu. Akgül, evlerin işaretli olduğunu fark ettiğini ve hemen işaretli evlerdeki komşularını uyardığını söyledi. Akgül’ün aktardığına göre, durum fark edildikten hemen sonra mahalle muhtarı ardından ise polis mensupları bölgeye çağrıldı.

Öte yandan duruma ilişkin görgü tanıklarının ifadesinin alındığı öğrenildi.

40 YILDIR YAMANLAR’DA YAŞIYORLAR

Olayı gazetemize anlatan evi işaretlenen mağdurlardan Bingül Alpdoğan ise 40 yıldır aynı muhitte yaşadığını ifade ederek “Bu sokak bizim sokağımız. Burada herkes birbirini tanır. Bu işaretlerin alevi olduğumuz için çizildiğinden şüpheleniyoruz. Ancak bunları kimin yapmış olacağına dair bir fikrimiz yok.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
az bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?