Vali Toprak çilek topladı

İZMİR Valisi Mustafa Toprak, Menemen ilçesindeki 'Bir Kitap Oku Bir Tişört Kazan' kampanyası ödül törenine katıldıktan sonra Emiralem Mahallesi'nde 25 dönüm organik çilek eken Hasan Özkan ziyaret edip, çilek topladı.

GENEL 22.04.2016, 11:42 22.04.2016, 12:27
Vali Toprak çilek topladı

Vali Toprak'a, Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit, İl Jandarma Komutanı Jnd.Kd.Alb. Hasan Koçyiğit ve diğer görevliler eşlik etti. Çilek tarlasında çalışan kadınlarla beraber çilek toplayan Vali Toprak, daha sonra işçiler ve ürün sahibiyle sohbet ederek çilek yetiştiriciliği hakkında bilgi aldı. Çileklerin tamamen doğal ve hormonsuz olduğunu ifade eden Hasan Özkan, misafirlere de ikram etti.

25 dönüm alanda doğal ve organik çilek yetiştiren Hasan Özkan'a teşekkür eden Vali Toprak, "İzmir'de bu anlamda hiçbir kimyasal katkı maddesi ve hormon kullanmadan tamamen doğal 25 dönüm gibi bir alanda ürün yetiştirmek çok meşakkatli bir iş olmalı. Size şükranlarımı sunuyorum, emeğinize, alınterinize sağılık. Çilekler çok lezzetli. İzmir, her bir alanda olduğu gibi tarımsal üretim özellikle de organik üretimde de çok iyi bir yerde ve her geçen gün kendini daha da geliştiriyor. Gerek ürün deseni, çeşitliliği ve gerekse üretim miktarı ve verimliliği açısından çok iyi bir yerde bulunuyor. Ayrıca tarıma dayalı sanayi, kaliteli ürün ve sağlıklı ve hijyenik gıda üretimi açısından dünyada otorite. Bu anlamda tüm üreticilerimizi, yetiştiricilerimizi ve çalışan, katkı sağlayanları kutluyorum. İzmir, ürettikleri ile aynı zamanda ülkemizin tarımsal üretimine ve döviz geliri açısından da ihraçlık kalitede ürün yetiştirerek iyi değerde satarak döviz geliri sağlıyor. Böylesi temiz ortam ve güzel çevrede çilek yetiştirerek hem kendi ev ekonominize, hem istihdam yaratarak insanlara iş imkanı oluşturmanız ve hem de ülke ekonomisine ve milli gelirine, istihdamına ve sağlıklı ve organik üretimle Vatandaşlarımıza ve insanlarımıza güvenli gıda ürettiğiniz için size ve tüm üreticilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Vali Toprak, çilek toplayanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Emiralem'den ayrıldı.


İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208