Uzun aradan sonra Konak Meydanı'nda sosyal mesafeli namaz

İzmir'de koronavirüs salgını nedeniyle toplu ibadetlere geçici olarak ara verilen camilerin yeniden açılmasının ardından kılınan ilk cuma namazında vatandaşların tercihi Konak Meydanı oldu.

GENEL 29.05.2020, 14:58 29.05.2020, 15:02
Uzun aradan sonra Konak Meydanı'nda sosyal mesafeli namaz

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, cemaatle namaz kılınmasına ara verilen camiler yeniden ibadete açıldı. Vatandaşlar, uzun bir aradan sonra bugün cuma namazı kıldı. İzmirliler, cuma namazını kılmak için tarihi Konak Meydanı'na akın etti. Meydanın girişleri barikatlarla kapatılırken, vatandaşlar içeriye tek tek alındı. Maskesi olmayan vatandaşlar alana alınmazken, tek tek ateş ölçümü de yapıldı. Alınan karar kapsamında namaz kılacak olan vatandaşlar seccadelerini kendileri getirirken, olmayanlara ise tek kullanımlık seccade dağıtıldı. Meydana giren vatandaşlar, önceden belirlenen ve meydana çizilen sarı noktalar üzerinde sosyal mesafe kuralarına uyarak saf tuttu. Sıcak havaya rağmen vatandaşlar Tarihi Konak Meydanı'nı doldurdu. Cuma namazından önce Hisar Camii Hatibi Selim Menteşeli ve Hisar Camii Müezzini Muzaffer Gülmez tarafından Kuran-ı Kerim okundu.

Cuma hutbesinde de vatandaşlara koronavirüs tedbirlerine uyulması gerektiği hatırlatıldı. Menteşeli'nin kıldırdığı namazın ardından vatandaşlar, meydanı kontrollü bir şekilde terk etti.

DHA

Yorumlar (2)
Senay 1 ay önce
Camisi en çok müslüman ulkeyken namaz neden pis sk larda kılınır anlayabilmiş değilim.
vacit er 1 ay önce
cami ile namaz ile sizleri kandırıyorlar,fFAİZ HARAM diyen sistemden 25 yıl borçlu yaşadım kredi kartına faiz ödedim 1 krş faiz almadım,53 yaşımda dogruları görüp parama,alınterime sahip çıkmayı ögrendim.kart kullanmıyorum 5 krş borcum yok,kenarı paramıda koydum.30 yıl cuma namazı kıldıktan sonra camiye adım atmıyorum.vicdanen sizleri sömürüp kendilerine aylık hiçbir iş yapmadan 4 bin tl maaş baglıyorlar,vatandaş dışarıda AÇ. din sizin cebinizi ve namusunuzu çalabilmek için var.siz onlardan 1 krş isteyin bakalım vericeklermi.hep onlar magdur ve muhtaç DİLENCİ,HIRSIZLAR.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
27°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?