Umuda yolculuk Çeşme'de sonlandı

Çeşme'de, sahil güvenlik ekiplerinin yaptığı iki ayrı operasyonda lastik botla Yunanistan'ın Sakız Adası'na geçmeye çalıştıkları belirlenen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yabancı uyruklu toplam 71 mülteci yakalandı.

GENEL 13.10.2016, 15:18 13.10.2016, 15:43
Umuda yolculuk Çeşme'de sonlandı

Çeşme bölgesinde devriye görevi yapan sahil güvenlik ekipleri, bugün saat 08.00 sıralarında Çeşme açıklarında lastik botta Yunanistan'ın Sakız Adası'na geçmeye çalışan mülteciler olduğunu belirledi. Yunan kara sularındaki Yunan sahil güvenlik botuna doğru yüzmeye çalışan bazı mülteciler Türk sahil güvenlik ekiplerince, sahil güvenlik botuna alındı. Suriyeli oldukları belirlenen toplam 20 mülteci, Çeşme İskelesi'ne getirildi. 

Sahil güvenlik ekipleri, saat 09.00 sıralarında, Alaçatı açıklarında bir lastik bot daha olduğunu belirledi. Bu botu da durduran ekipler, 2'si Fas, 49'u Suriye uyruklu 51 mülteciyi kendi botlarına alarak Çeşme İskelesi'ne getirdi.

Uluslararası Göç Örgütü temsilcileri tarafından, aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu toplam 71 mülteciye, insani yardım yapıldı. İşlemlerinin tamamlanması ardından mültecilerin İzmir Göç İdaresi'ne gönderileceği bildirildi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
23°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?