Uğur Mumcu Foça'da unutulmadı

​​​​​Cesur yürekli Araştırmacı Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 27. Yılında Foça’da saygı ve büyük özlemle anıldı.

GENEL 25.01.2020, 13:17
Uğur Mumcu Foça'da unutulmadı

Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında Foça Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Foça Şubesi tarafından, Uğur Mumcu Parkında tören ve Yeni Foça’da ‘‘Uğur Mumcu ve Aydın Kıyımı’’ isimli anma programı gerçekleştirildi.

Uğur Mumcu Parkındaki törende, ADD Foça Şubesi Başkanı Şeniz Ararat ve Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, konuşmalarını yaptı.

Başkan Fatih Gürbüz; ‘‘İsterler ki susalım; isterler ki yazdıklarımızın hiçbiri, hele bu dönemde yazılmasın. Bunun içindir ki, bizleri susturmak için türlü yollara başvururlar”dedi, Uğur Mumcu. Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993 yılında, basın özgürlüğünü, gazetecilik onurunu ve Cumhuriyet değerlerini daha fazla korumak gerektiğini canı pahasına bizlere göstermiştir.
Geride kalan binlerce Mumcu’nun elinde bir kırık gözlük ve daha keskin bir kalem kalmıştır. Bugün geride kalan Kahraman Türk Polisi Gaffar Okkan ve Mumcular’a selam olsun.’’dedi.

Yeni Foça’daki ‘‘Uğur Mumcu ve Aydın Kıyımı’’ isimli programda, Uğur Mumcu ve Yurtsever Aydınlarımız anıldı. Anma programı için emek veren ADD Foça Şubesine teşekkür eden Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, ebediyete ulaşan, ancak her zaman yüreğimizde ve aklımızda olan aydınlarımıza, en derin saygı ve minnetlerimizi sunuyoruz. Ruhları şad olsun.’’dedi.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?