Turan Erdoğan'dan 1 Mayıs mesajı

1 Mayıs ülkede şimdiden kutlanmaya başlanırken, CHP Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan da İşçi Bayramıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı

GENEL 30.04.2020, 22:18
Turan Erdoğan'dan 1 Mayıs mesajı

1 Mayıs'ın salgın koşullarında kutlandığını ifade eden Turan Erdoğan, "Cumhuriyet Halk Partisi, parti programında hakları, özgürlükleri, demokrasi ve insan hayatı, adil bir dünyanın temeli olacak özgürlükçü,  katılımcı, demokratik, lâik bir Türkiye’nin birlik ve beraberliğini sağlayan politik çizgidedir.  Güvencesizleştirmeye, kuralsızlaştırmaya, kayıt dışı ve düşük ücretle çalıştırmaya, insan onuruna yakışmayan her türlü işe ve her türlü davranışa partimiz, karşı çıkarak her zaman işçi ve emekçinin yanında durmuştur.  Durum böyleyken pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de yandaşlarına rant yaratmaya dayalı  neo-liberal kapitalizm tüm dünya halklarına sınırsız bir emek sömürüsü, savaşlar, ekonomik krizler, yoksulluk, işsizlik, eşitsizlikler ile en vahşi haliyle hüküm sürmektedir.  İktidarın bu ölümcül salgında bile emekçinin hayatı pahasına rant çarklarını döndürme ısrarı sürmüştür. Böylelikle virüs iş yeri ve ortak alanlardan, ev ortamlarına kadar taşınmıştır. Ayrıca çocuk işçiliğinin de önünü açarak akıl dışı kararlarla sosyal devlet ilkesinden sapma, açıkladığı ekonomik paketlerle emekçilere ücretsiz izin dayatmış bin 170 lira ile yaşamaya mahkûm edilmiştir.  Partimiz, bu salgın sürecinde toplumsal sorumluluk duyarlılığını öne çıkararak zorunlu, acil mal ve hizmet üreten işler dışında kalan bütün işlerin durdurulması talebini iktidara ileterek kamuoyunun bilgisine sunmuştur" ifadelerini kullandı. 

'TÜM İÇTENLİĞİMİZLE KUTLUYORUZ'
 
Erdoğan, "Cumhuriyet Halk Partimiz, ağırlaşan bu yaşam koşullarında işten çıkarmaların yasaklanmasını, ücretsiz izin dayatmasından vazgeçilmesini, çalışanlara ücretli izin verilmesini, işsizler için koşulsuz işsizlik maaşı ödenmesini, küçük esnaf ve çiftçilerin desteklenmesini en yetkili ağızlardan ifade ederek yol ve yöntemlerini de göstermiştir. CHP, tüketici, konut, taşıt kredileri ile kredi kartı borçları faiz işletilmeden ertelenmesi, elektrik, su, doğalgaz, iletişim faturalarını salgın süresince devlet tarafından ödenmesi talebini defalarca dile getirmiştir.  CHP, amaç edindiği çağdaş ve demokratik hayatı çocuklarımıza sağlamak arzusundadır. Bu sebeple ülkemiz, kentimiz, dilimiz, inancımız, görüşümüz, iş yerimiz farklı olsa da bizler CHP olarak emeğin ortak dilini konuşup, emeğin en yüce değer olduğuna inananlardanız. Bu vesileyle CHP Menemen İlçe Örgütü olarak 1 Mayıs Dünya Emek ve Dayanışma Gününü tüm içtenliğimizle kutluyoruz. Yaşasın 1 Mayıs" dedi.

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
17°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?