Torbalı'da PKK operasyonu: 8 gözaltı

Torbalı'da PKK/KCK'ya destek verdikleri, sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarında propaganda yaptıkları belirlenen 8 kişi gözaltına alındı.

GENEL 14.12.2016, 18:41 14.12.2016, 23:17
Torbalı'da PKK operasyonu: 8 gözaltı

Kişilerin evlerindeki aramalarda, örgütsel dokümanın yanı sıra FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle 15 Temmuz'dan sonra kapatılan Sızıntı dergisi de ele geçirildi.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı, Torbalı ve Menderes Cumhuriyet Başsavcılıklarının yürüttüğü soruşturma sonrasında, Ayrancılar Mahallesi'nde, operasyon yaptı. Operasyonda, terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları, terör eylemlerine destek sağladıkları, sosyal medya hesapları üzerinden propaganda ile örgütü övücü söylemlerde bulundukları saptanan M.T., D.K., D.Y., D.E., F.K., F.Ç., A.Ç. ve N.K.'yi gözaltına aldı.

Zanlıların evlerindeki aramalarda, örgütü simgeleyen çok sayıda argüman, doküman ile 3 ruhsatsız av tüfeği, 3 kurusıkı tabanca, 6 cep telefonu, 4 hafıza kartı, 6 simkart ele geçirildi. Bunların yanı sıra FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle 15 Temmuz'dan sonra kapatılan Sızıntı dergisi ile 'Kürdistan' yazılı formalar da aramalar da bulundu.

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
20°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?