Swissotel Büyük Efes ekibi engel tanımıyor

İZMİR'deki Swissotel Büyük Efes personelinden 20 gönüllü, işitme engelli misafirlerle doğru iletişim kurabilmek ve memnuniyette mükemmeli yakalayabilmek amacıyla işaret dili eğitimi aldı.

GENEL 13.04.2016, 09:41 13.04.2016, 09:51
Swissotel Büyük Efes ekibi engel tanımıyor

Swissotel Büyük Efes ekibi, İşaret Dili Çevirmenleri ve Eğiticileri Derneği Başkanı Devrim Ayşe Gürbulak'ın katkılarıyla düzenlenen işaret dili eğitimine katıldı. 30 saatlik kurs programına katılan otel personeli, kelimelerin işaret dilindeki karşılığını ve işitme engellilerle iletişim kurmanın yollarını öğrendi.

Otelin Genel Müdürü H. Rıza Elibol, bu eğitimin çıkış amacının zincir olarak benimsedikleri “Liveitwell" (kaliteli ve iyi yaşam) sloganı olduğunu belirtti. Elibol, "Tüm misafirlerin özel bireyler olduğuna inanıyoruz ve onların ihtiyaçlarını onlardan önce öngörmeyi, kendilerine iyi hissetmelerini sağlamayı ilke ediniyoruz. Ekibimizin almış olduğu bu eğitim sayesinde, işitme engelli misafirlerimize sunmuş olduğumuz odalar dışında, deneyimli ve yüzyüze sorularına cevap verebilen çalışanlarla hizmet ediyor olmaktan son derece mutluyuz" dedi.

Swissotel Büyük Efes'in ön büro, kat hizmetleri, yiyecek ve içecek departmanlarında çalışmakta olan 20 kişilik gönüllü ekip, aldığı bu eğitimle işitme engelli misafirlerinin yaşam kalitesini arttırabilecek bir sosyal farkındalık oluşturmayı ve diğer otellere de bu anlamda örnek olmayı hedefliyor.


Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?