"Sürecin takipçisi olacağız"

Methania isimli likit doğalgaz tankerinin söküm işlemi için Aliağa’ya demirlemesi üzerine İzmir Barosu’ndan sürecin takip edildiği ve çevreye zararlı içeriği sebebiyle geminin sökümüne karşı hukuki mücadele başlatılacağı bilgisi geldi.

GENEL 21.06.2016, 13:43 21.06.2016, 13:45
"Sürecin takipçisi olacağız"

Fransa’da geri dönüşüm kararı verilen ancak tehlikeli olduğu için Avrupa’nın kabul etmediği gemi, ozon tabakasını incelten maddeler içeren sıvılaştırılmış doğalgaz taşıyor.

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

İzmir Barosu olarak çevreye yönelik ihlallerin yakından takipçisi ve çevre mücadelesinin çok önemli bir parçasıyız. Methania isimli tankerin söküm işleminin iptali için ivedilikle yürütmenin durdurulmasına yönelik gerekli başvuruları yapacağız. Biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda benzer bir şekilde Kuito adlı tankerin söküm işleminin durdurulması için gerekli başvuruları yapmıştık. Ancak mahkeme yürütmenin durdurulması kararını ne yazık ki başvurunun üzerinden sekiz ay geçtikten ve gemi söküldükten sonra verebilmişti. Methania isimli tankere ilişkin de gerekli başvurularımızı yaptıktan sonra sürecin yakından takipçisi olacağız ve Kuito’da yaşanan hukuksuzluğun tekrarının yaşanmaması için gereken mücadeleyi vereceğiz.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
20°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?