Soyer duyurdu: 'O alanlar Sağlık Bakanlığına tahsis ediliyor'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabı üzerinden, toplamda 133 bin metrekarelik alanın Sağlık Bakanlığı'na tahsisi için harekete geçildiğini duyurdu.

GENEL 27.03.2020, 22:49
Soyer duyurdu: 'O alanlar Sağlık Bakanlığına tahsis ediliyor'

İZ GAZETE- Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de hızla yayılan corona virüsle mücadele sürüyorken son gelişmelerin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi olası ihtiyaç için harekete geçti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer toplamda 133 bin metrekarelik alanın Sağlık Bakanlığı'na tahsisi için harekete geçildiğini açıkladı. Soyer, sosyal medya hesabı üzerinden, "Sağlık Bakanımızın son açıklamalarına göre korona virüsün olumsuz tablosu yurt genelinde giderek ağırlaşıyor. Yurtdışı örneklerinde yaşandığı gibi, hastaneler dışında, hasta bakımının zorunlu olmasına yönelik her türlü hazırlığımızı yapıyoruz. Gaziemir Fuarizmir'de 110 bin, Kültürpark'ta 23 bin metrekare, iklimlendirmeli kapalı alanı Sağlık Bakanlığımızın kullanımına tahsis için harekete geçtik. Umarım hiç ihtiyaç duyulmaz. Bunların önlem olduğunu bir kez daha hatırlatarak, İzmirlileri evde kalmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
14°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?