Soyer'den duygusal mesaj: 'Birbirimize sımsıkı sarılma zamanı'

Tunç Soyer güne sosyal medya hesabından yaptığı duygusal bir paylaşımla başladı. Soyer mesajında dayanışma vurgusu yaparken ‘birbirimize sımsıkı sarılma zamanı’ dedi.

GENEL 27.03.2020, 13:22 27.03.2020, 14:05
Soyer'den duygusal mesaj: 'Birbirimize sımsıkı sarılma zamanı'

Bütün ülkeyi etkisi altına alan Koronavirüs’e karşı İzmir’de de önlem çalışmaları sürerken Başkan Tunç Soyer sosyal medya hesabından verdiği mesajda dayanışma vurgusu yaptı.

İŞTE SOYER'İN SÖZLERİ

Bu sabah, her gün olduğu gibi erken kalktım. Koştum. Bir yanım bir ömür boyu tekrar ettiğim bu alışkanlığı sürdürürken, diğer yanım pek yakında hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını idrak etti.

Büyük bir kriz gibi görünen bu durum, belki de tüm insanlık, hepimiz için tarihi bir ders. Hayat dersi.

Mevsimin en güzel günlerindeyiz. Ağaçlar bahar dallarına bürünüyor, doğa, her saniye değişiyor. Kuşların ötüşü her zamankinden daha iyi duyuluyor.

Ya biz? İnsanlar…

Şehirlerimiz sessiz. Aylar öncesinden planladığımız sayısız buluşma iptal oldu. Bırakın hiç bitmeyen seyahatler yapmayı, adımımızı atarken bile defalarca düşünüyoruz. İhtiyacımızdan fazlasını tüketmeden de yaşamayı çoğumuz belki de ilk defa tecrübe ediyoruz.

Gözle görülmeyen bir canlının yaşattıkları karşısında artık hepimiz eşitiz. Yavaşladık. Koşuşturmak yerine, hiç olmadığı kadar durup düşünmek zorundayız şimdi. Nedeni korkunç olsa da, son günlerde birbirimizi daha fazla gözetiyoruz.

Bizleri dünyaya getirenlere, yaş almış büyüklerimize olan vefa borcumuzu hatırladık. Belli ki doğanın bize anlatmak istediği bir şeyler var. Öyle görünüyor ki bu dersin sonunda öğrenmemiz gereken en önemli şey; dayanışma. Beklentisiz, çıkarsız ve sıfatsız dayanışma.

Yorumlar (2)
Gönen Çıbıkcı 9 ay önce
Bu yazıyı gerçekten de başkan kendisi mi yazmış? Bu sözlerle moral vermek mi istenilmiş? Aslında şu an basının da aracılığı ile halka uymak zorunda oldukları kuralları açık ve kesin bir dille anlatma zamanıdır. Saygılarımla....
murtaza güneş 9 ay önce
kesin dil ve hükümlülükler bu adamda degil..onlar kanal peşindeler şu an
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
14°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?